Notika tikšanās ar asoc.prof.Dr.psych. Aiju Dudkinu

15. decembrī novada skolēnu vecākiem, atbildīgajiem par audzināšanas darbu, klašu audzinātājiem, bāriņtiesu pārstāvjiem, psihologiem bija iespēja tikties ar lektori no Rīgas – asoc.prof.Dr.psych. Aiju Dudkinu. Lektore apskatīja šādas tēmas: labvēlīgi un nelabvēlīgi bērna emocionālās attīstības  faktori, emocionālā saikne un bērna attīstība, emocionālā audzināšana skolā. Kā izprast bērna, pusaudža uzvedību? Pozitīva komunikācija. Iespējamās atbalsta un korekcijas metodes. Mūsdienu pētījumi. Agresivitāte kā psihofizioloģiskais mehānisms. Agresijas mazināšanas metodes. Vardarbība, pazīmes. Mīti par vardarbību. Deviance. Vecāka, skolotāja personības resursi un to atjaunošana.

Vecāki ar interesi klausījās lektori un izmantoja iespēju uzdot jautājumus un saņemt atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem. Ļoti būtiski ir šo informāciju tālāk nodot jaunajiem vecākiem, jo cilvēkiem pamats bērna attīstībā ir jāliek pirmajos trīs dzīves gados. Tieši šajā laikā saskarsme ar vecākiem, ģimenes locekļiem, bērniem un citiem pieaugušajiem ietekmē bērna galvas smadzeņu attīstību.

Lai bērns dzīvē būtu veiksmīgs ir jāattīsta viņa emocionālās prasmes (spēja atpazīt un saprast savas un citu emocijas, veiksmīga savstarpējo attiecību veidošana u.c.) Gribas cerēt, ka šī tikšanās daudziem liks pārdomāt būtiskāko bērnu audzināšanā, kas var palīdzēt nākotnē  tiem kļūt par atbildīgiem un laimīgiem cilvēkiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *