Notiks drošības nedēļa „Pusaudžu drošība uz un pie ūdens”

Valsts izglītības satura centrs (VISC) no šā gada 12.maija līdz 16.maijam aicina izglītības iestādēs organizēt drošības nedēļu ,,Pusaudžu drošība uz un pie ūdens”.

Lai vasarā ūdens prieki būtu droši, veselīgi un atbildīgi, drošības nedēļas ietvaros VISC kopīgi ar sadarbības partneriem Rīgas Pašvaldības policijas Drošības uz ūdens un civilās aizsardzības pārvaldes speciālistiem 13.maijā plkst.10:30 Rīgas 19.vidusskolā 5.-9.klašu skolēniem organizē pasākumu par drošības jautājumiem uz un pie ūdens (piemēram, peldvietas izvēle, peldlīdzekļi, ekipējums atpūtai uz ūdens un ūdenssports).

Drošības nedēļas laikā VISC aicina aktualizēt jautājumus par personīgo un citu cilvēku veselību un cilvēkdrošību, kas jāņem vērā, lai atpūta pie ūdeņiem nebeigtos ar traģēdiju.

Piemēram, kas jāievēro peldoties?, kāpēc pirms vizināšanās ar laivu, ūdensmotociklu vai ūdensslēpēm ir nepieciešams uzvilkt glābšanas vesti?, ko tu darītu, ja redzētu, ka notikusi nelaime uz ūdens?, kāpēc ir svarīgi, atrodoties pie ūdens vai ūdenī, pieskatīt vienam otru?.

Maija mēnesī, pirms došanās vasaras brīvlaikā, VISC aicina pārrunāt ar skolēniem un viņu vecākiem jautājumus par riskiem, risku analīzi, to izraisītajām sekām un atbildīgu lēmumu pieņemšanu. Diskusijas rosināšanai izmantojami šādi jautājumi, piemēram:
– Vai piedzīvojums nozīmē arī risku?
– Kāds risks ir attaisnojams?
– Kāpēc cilvēki ignorē riskus un rīkojas nedroši?
– Kāpēc svarīgi pašam izvērtēt riskus?
– Kā tava rīcība ietekmē tavu drošību?
– Kā tava rīcība ietekmē citu cilvēku drošību?

Pārrunājot tēmu ,,Pusaudžu drošība uz un pie ūdens”, VISC iesaka izmantot drošības padomus sekojošās mājaslapās: Valsts izglītības satura centrs, Rīgas Pašvaldības policija, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestsNeatliekamās medicīniskās palīdzības dienests un portālā Cālis.lv.

Papildus informācijai:
Diāna Ļaha
VISC sabiedrisko attiecību speciāliste,
Tālrunis: 67212415 E-pasts: diana.laha@visc.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *