Novada jaunatnes deju kolektīvu skate ”Vārpā”

11. martā Daugavpils novada Kultūras centrā ”Vārpa” norisinājās Daugavpils un Ilūkstes novadu skolu jaunatnes deju atlases skate. Kolektīvi izpildīja tautas deju lielkoncerta “Saule vija zelta rotu” repertuāru.

Latvijā kopumā notiks 40 skates, kurās piedalīsies 20 800 potenciālie Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku dalībnieki ar 1020 deju kolektīviem. Daugavpils un Ilūkstes novadu atlases skatē piedalījās 13 deju kolektīvi, kopumā izdejojot 27 dejas.

Kolektīvus vērtēja ekspertu komisija:

  • vērtēšanas komisijas priekšsēdētāja: horeogrāfe, XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku tautas deju lielkoncerta “Saule vija zelta rotu” virsvadītāja, Tautas deju ansambļu “Ritenītis”, “Mazais Ritenītis” vadītāja Ilze Mažāne
  • horeogrāfe, XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku Mākslinieciskās padomes locekle, Latvijas Nacionālā kultūras centra skatuviskās tautas dejas eksperte Maruta Alpa
  • horeogrāfs, XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku tautas deju lielkoncerta “Saule vija zelta rotu” virsvadītājs, Smiltenes, Valkas, Strenču novadu deju kolektīvu virsvadītājs Reinis Rešetins
  • horeogrāfe, XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku Mākslinieciskās padomes locekle, tautas deju lielkoncerta “Saule vija zelta rotu” virsvadītāja, Limbažu novada skolu jaunatnes deju kolektīvu virsvadītāja, Tautas deju ansambļa “Zelta sietiņš” pedagoģe Dace Adviljone
  • horeogrāfe, XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku tautas deju lielkoncerta “Saule vija zelta rotu” virsvadītāja Iveta Pētersone – Lazdāne

Deju skates izskaņā žūrija devās apspriedē, pēc kuras visiem kolektīvu vadītājiem (skolotājiem) tika izteiktas pateicības un pasniegtas piemiņas dāvanas. Daugavpils novada deputāts Aleksejs Mackevičs atzīmēja mūsu novada bērnu talantus, augsto sagatavotības līmeni un pateicās kolektīvu vadītājiem un dalībniekiem par ieguldīto darbu.

Žūrijas komisijas locekle Iveta Pētersone – Lazdāne zīmīgi novērtēja mūsu novada kolektīvus: ”Šodien, vērojot jūs uz skatuves, mani iepriecināja dažas lietas. Pirmā ir tā, ka tik patiesas, mirdzošas acis un emocijas, kādas bija jums, Daugavpils novadā līdz šim nebijām redzējuši. Latgales jaunieši ir patiesi, uz viņiem var paļauties, un tas ir tas galvenais, ko jūs nedrīkstat pazaudēt.”

Pēc žūrijas vērtējuma kolektīviem tika piešķirtas sekojošas pakāpes:

Kalupes pamatskolas 3. – 4. klašu deju kolektīvs “Kalupīte” (skol. Inese Sauša) ieguva II pakāpes diplomu, Vaboles vidusskolas 3. – 6. klašu deju kolektīvs “Kukainīši” (skol. Ināra Podniece) saņēma III pakāpes diplomu, Medumu pamatskolas 3. – 6. klašu deju kolektīvs (skol. Olga Goršantova) ieguva III pakāpes diplomu, Lāču pamatskolas 5. – 9. klašu deju kolektīvs (skol. Iveta Meškovska) saņēma III pakāpes diplomu, Lāču pamatskolas 1. – 4. klašu deju kolektīvs (skol. Iveta Meškovska) – II pakāpes diplomu, savukārt Špoģu vidusskolas 3. – 4. klašu deju kolektīvs “Zvārgulītis” (skol. Marija Umbraško) – II pakāpes diplomu, Vaboles vidusskolas 7. – 9. klašu deju kolektīvs “Aismiņa” (skol. Olga Goršantova) ieguva II pakāpes diplomu.

I pakāpes diplomu saņēma Špoģu vidusskolas 5. – 6. klašu deju kolektīvs “Zvārgulītis” (skol. Antra Dombrovska), kā arī Vaboles vidusskolas 10. – 12. klašu deju kolektīvs “Aisma” (skol. Anita Šalkovska).

Informāciju par to, kuri kolektīvi tiks izvirzīti dalībai dziesmu un deju svētkos Rīgā, publiskos 12. maijā.

Fotogalerija

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *