Novada matemātikas un fizikas skolotāju MA semināri

27. augustā notika Daugavpils novada matemātikas skolotāju un fizikas skolotāju semināri. Jaunā mācību gada priekšvakarā skolotāji pulcējās, lai atskatītos uz iepriekšējā mācību gada sasniegumiem un nospraustu mērķus 2014./2015. mācību gadam.

Matemātikas skolotāji izanalizēja rezultātus novada skolās iepriekšējā gada valsts pārbaudes darbos: 6. klases diagnosticējošajā darbā matemātikā un 9. klases matemātikas eksāmenā. Tika atzīmētas problēmas un nosprausti uzdevumi turpmākajam darbam rezultātu uzlabošanai. Tika runāts arī par matemātikas centralizētā eksāmena 12. klasei rezultātiem. Vidējais rezultāts eksāmenā valstī šogad ir 43,34%, Daugavpils novadā vidējais rezultāts ir 52,77%.

Skolotāji pārrunāja arī nākošā mācību gada aktualitātes: pārbaudes darbus, olimpiādes, pētnieciskos darbus. Tāpat tika dots ieskats konferences „Dabaszinības un matemātika skolā – efektīvi un radoši” darbā un skolotāji aicināti turpmāk aktīvāk apmeklēt šo unikālo pasākumu. Ar savu pieredzi, ko prezentēja konferencē Rīgā –  „Vai var uz rūtiņu papīra leņķus konstruēt bez transportiera?”, arī novada skolotājiem dalījās Sventes vidusskolas matemātikas skolotāja Svetlana Drugoveiko.

Savukārt fizikas skolotāji plānoja fizikas konkursa 8. – 9. klasēm organizēšanu. Šādu konkursu rīkot skolotāji izlēma ar mērķi paaugstināt interesi par dabaszinātnēm,  veicināt fizikas izpratni, dodot kvalitatīvus uzdevumus,  dot iespēju salīdzināt zināšanas. Konkurss tiks rīkots martā, tā uzdevumu veidošanā un novadīšanā piedalīsies visi novada fizikas skolotāji.Jaunā mācību gada sākumā fizikas skolotāji kopā ar ģeogrāfiem plāno doties pieredzes apmaiņas braucienā uz Alūksni.

Matemātikas un fizikas skolotāju MA vadītāja V. Kucina

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *