Novada skolās atskanēja pirmais zvans (papildināts ar video)

Visās Daugavpils novada skolās šodien atskanēja pirmais zvans, aicinot skolēnus uz jauno mācību gadu. Zinību diena īpaši satraucoša bija tiem bērniem, kuri pirmo reizi spēra soļus skolas plašajos gaiteņos. Citi bija priecīgi redzēt vasaras brīvlaikā nesatiktos klasesbiedrus, savukārt citi skuma par aizejošo vasaru. Satraukums bija manāms arī vecāku acīs, kuri kuplā skaitā pavadīja savus bērnus.

Skolēni bija iepriecināti arī par pārmaiņām skolu telpās. Vasarā ir veikti klašu kosmētiskie remonti, labiekārtota fiziskā vide un nopirktas jaunas mācību grāmatas, lai izglītošanās notiktu pēc iespējas mājīgākā vidē. Jaunie censoņi ir apņēmības pilni cītīgi mācīties, pelnīt labas atzīmes un būt par iepriecinājumu skolotājiem un vecākiem. Pirmais zvans novada izglītības iestādēs atskanēja 1530 izglītojamiem un 230 pirmsskolas grupiņu audzēkņiem.

Randenes pamatskolā, kurā audzēkņu skaits ir 51, skolotāji un skolēni ir optimistiski noskaņoti jaunajam mācību gadam. Skolas direktore Lidija Peipiņa pastāstīja, ka skolā ir pilnībā renovētas piecgadnieku sešgadnieku grupas telpas, šīs nedēļas laikā tajās tiks nomainītas arī mēbeles. Tāpat izremontēta 5. klases telpa, savukārt datorklasē iegādāti 5 jauni datori. Skolas svinīgajā pasākumā atskanēja Valsts un skolas himna, kā arī daudzkārtēji apsveikumi no skolas vadības, skolotājiem, veiksmes vēlējumi no novada pašvaldības izpilddirektores Vandas Kezikas un Kalkūnes pagasta pārvaldes vadītāja Osvalda Kursīša.

Pagājušajā nedēļā, izvērtējot skolu gatavību jaunajam mācību gadam, nākas ar prieku atzīmēt, ka visas skolas šim mācību gadam ir sagatavojušās ļoti labi.

Vanda Kezika: „Pagājušais gads bija ļoti grūts, jo septiņās skolas notika kapitālremonts un mācību process nenorisa tik vienkārši. Tāpēc šogad galvenais uzdevums ir strādāt pie skolēnu zināšanu kvalitātes paaugstināšanas. Prieks ir par Randenes pamatskolu, jo šeit skolēnu skaits nav mazinājies un arī pirmsskolas grupiņā bērnu ir pietiekoši. Mums šogad skolās nebija problēmu arī ar 10. klašu komplektēšanu, tāpēc man ļoti gribētos novēlēt vecākiem un tieši 10. klašu audzēkņiem, lai viņi no pirmās dienas ir noskaņoti savam mērķim – augstākās izglītības iegūšanai. Skolotājiem novēlu izturību un gandarījumu par darba rezultātiem, kā arī labu sadarbību ar vecākiem.”

Vienā no novada lielākajām skolām – Sventes vidusskolā – šogad mācīsies 112 skolēni, kā arī sestdien mācības uzsāks neklātienes klašu audzēkņi. Skola var pamatoti lepoties ar ikgadējiem skolēnu augstajiem sasniegumiem mācībās un ārpusklases darbā.

Sventes vidusskolas direktors Aleksandrs Sibircevs: „Pagājušais gads man atminas ar skolēnu sasniegumiem, ar dalību Dziesmu un deju svētkos; mācību gada izskaņā esam saņēmuši 1. vietu pēc mācību olimpiāžu rezultātiem un trešo vietu – ārpusklases darbā. Jaunajā mācību gadā novēlu visiem izturību, pacietību, censties pēc labiem sasniegumiem un būt pozitīvi noskaņotiem.”

Pirmais skolas zvans ir īpašu emociju caurvīts arī skolotājiem. Sventes vidusskolas skolotāja Nellija Muižniece atzīst, ka svarīgākais skolotāja darbā ir prasme sarunāties, saklausīt, izprast, sniegt padomu, zināšanas un atraisīt skolēnus radošumam. „Arī mums, skolotājiem, ir ko no viņiem pamācīties. Piemēram, to, cik pasaule un mēs visi esam dažādi”, tā skolotāja.

Sventes vidusskolas skolēnus sveica novada domes priekšsēdētāja Janīna Jalinska un pārvaldes vadītāja Brigita Vasiļevska. Skolēniem vēlot sekmīgi izmantot tās iespējas, ko sniedz izglītība un kas bez šaubām ir nenovērtējamas priekšrocības viņu turpmākajā dzīvē.

Janīna Jalinska: „Man šodien dubultprieks, jo šodien novadā ir Zinību diena un divi mani mazbērni sāka iet pirmajā klasē. Tie, protams, ir svētki. Gribu novēlēt visiem sekmīgu jauno mācību gadu – lai bērni grib iet uz skolu, skolotājiem – radošu garu, vecākiem – rūpēties par saviem bērniem ar pacietību un mīlestību.”

Foto galerija

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *