Novada skolās skanējis pēdējais zvans (papildināts ar video)

15. maijā skolās skanēja pēdējais zvans. Daugavpils novadā šajā mācību gadā ir 164 devīto klašu un 118 divpadsmito klašu skolēni. Mijoties priekam par zīmīgo brīdi un uztraukumam par gaidāmajiem eksāmeniem, Daugavpils novada skolu aktu zālēs pulcējās devīto un divpadsmito klašu skolēni, lai teiktu atvadas skolai un skolotājiem.

Ar kuplu skolēnu skaitu lepojas pērn par Gada labāko lauku skolu Latvijā atzītā Špoģu vidusskola. Pirmo klašu skolēniem, turot rokās zvanu, topošie absolventi tika ievesti zālē, kur ar smaidiem, ziediem un muzikāliem sveicieniem tos sagaidīja skolasbiedri un skolotāji. Ja liela daļa devīto klašu audzēkņu vēl nesaka ardievas skolas soliem, tad 12.klašu skolēniem pēdējais zvans iezīmē jauna ceļa sākumu.

Nepazaudēt iegūto un tiekties pēc jaunām zināšanām, atrast un īstenot nosprausto dzīves mērķi izlaidumu klašu skolēniem vēlēja skolas direktors Jānis Belkovskis.

Jānis Belkovskis: „Ikviena skolotāja prieks un lepnums ir gudri, motivēti, mērķtiecīgi un apzinīgi audzēkņi. Daudzi no jums šo patieso prieku ļāva mums izbaudīt. Daudz ir strādāts, daudz ir smiets, ne viena vien skolas diena sākta ar mīlestību un darba prieku. Jā, arī ne mazums slinkots. Daba mūs ir apveltījusi ar kolosālām fiziskām un garīgām spējām. Taču ne vienmēr un visi mēs tās lietderīgi izmantojām. Bija brīži, kad vajadzēja un ikviens no jums varēja kalnus gāzt, lai tiktu sasniegts pozitīvs rezultāts. Es jums novēlu vienmēr visus darbus padarīt līdz galam, tiekties pēc jaunām virsotnēm un sasniegt tās.”

Tika sveikti labākie skolēni – novada olimpiāžu uzvarētāji. Kuplākais stipro skolēnu skaits šogad ir tieši Špoģu vidusskolā, tie ir 11 skolēni, kas ieguvuši godalgotās pirmās vietas bioloģijā, krievu valodā, latviešu valodā, matemātikā, informātikā un vizuālajā mākslā. Pacentušies ir arī absolvējošo klašu audzēkņi. Špoģu vidusskolai tika pasniegts Daugavpils novada domes Pateicības raksts par radošu un atbildīgu pieeju skolēnu mācīšanas un audzināšanas procesa organizēšanā, par iegūto 3. vietu mācību olimpiāžu rezultātu kopvērtējumā un 1. vietu interešu izglītības darbā. Pateicības tika pasniegtas arī vairākiem skolotājiem, kas palīdzēja skolēniem sagatavoties olimpiādēm un pētniecisko darbu konkursiem. Tradicionāli tika pasniegtas balvas gada labāko pasākumu organizētājiem.

Savus skolotājus pēdējā zvana dienā sveica arī topošie absolventi, piešķirot diplomus tādās nominācijas kā „stāsti iz dzīves”, „skaistāko ūsu īpašnieks”, „sliņķu pārmācītāja”, „misters prāts”, „laika mašīna”, „gada balss”, „gada šefs” un citi, kā arī diploms „gada skolotājs” tika piešķirts klases audzinātājai Ivetai Lazarevai.

Jautājot topošajiem absolventiem, kādu viņi atminas savu skolas laiku, Iļja Sergejevs, Ilze Rūtiņa un Andris Zeps atbildēja, ilgi nedomājot.

Iļja Sergejevs: „Mans skolas laiks bija ļoti raibs. Gadījās kāda melna strīpa, bet visvairāk tās, protams, bija baltas. Tāpēc arī negribas aiziet no šīs skolas.”

Ilze Rūtiņa: „Man skolas laiks asociējas ar neaizmirstamu draudzību. Ir iegūti lieliski draugi, un arī, rakstot eseju „Skolas durvis aizverot”, es pieminēju, ka vissvarīgāk ir nepazaudēt draugus. Tā ir lielākā vērtība, ko katrs iegūst skolā.”

Andris Zeps: „Mans skolas laiks dalās divos periodos. Pirmais, kad, tuvojoties jau vidusskolas klasēm, apsvēru, ka drīz jau absolvēšu skolu un būšu laimīgs Un otrais tad, kad šie vidusskolas gadi sākās un man nemaz negribējās iet prom no skolas. Te es ieguvu daudz draugu, skolas laiks man asociējas tikai ar labo. Negribas no tās atvadīties.”

Skolēni saviem gala pārbaudījumiem ir noskaņoti pozitīvi. Saviem skolas biedriem viņi novēl veiksmīgu eksāmenu laiku, jo arī tas paskries nemanot.

Par labāko skolotāju visu šo gadu laikā skolēni atzina savu klases audzinātāju Ivetu Lazarevu.

„Tas ir tikai pašsaprotami, jo viņa mums ir kļuvusi par otru mammu. Pie viņas mēs tieksimies arī pēc 10, 20 un 30 gadiem”, tā skolēni.

Pēc pēdējā zvana pasākuma gaisā tika palaisti gaisa baloni ar novēlējumiem un sapņiem, kuriem noteikti ir lemts piepildīties.

Foto galerija

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *