„Olimpiskā diena 2014” Kalupes pamatskolā

Kalupes pamatskolā Olimpiskā diena ir tapusi par vienu no lielākajiem sporta svētkiem, kad vienlaikus aktivitātēs vienojas vairāk kā 100 000 dalībnieku visā Latvijā.

Atbilstoši Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) Olimpiskās dienas 2014 sarīkošanas nolikumam, gatavojāmies Olimpiskās dienas pasākumiem. Olimpiskās dienas ietvaros tiek popularizēts viens sporta veids, šogad – handbols.

Visa skolas saime septembra mēnesī iepazinās ar šo sporta veidu. Savus jauniegūtos iespaidus 7. – 9.klases skolēni aprakstīja esejā „Ko es zinu par handbolu”  un 1. – 6.klases skolēni attēloja sporta spēli zīmējumā. Veiksmīgākos domrakstus un zīmējumus oktobrī iesniedzām LOK.

Pirms olimpiskās dienas norises piedalījāmies LOK organizētajā seminārā Rīgā, kur notika arī Olimpiskā vēstneša izloze. Savu neveiksmi izlozē ar uzviju kompensējām, jo, pateicoties Daugavpils novada sporta nodaļas vadītājam Eduardam Lihoveckim, mums visiem bija iespēja tikties ar Vispasaules olimpiādes čempionu, Pasaules Ginesa rekorda uzstādītāju, svarbumbu celšanas meistaru Vladislavu Petrovu.

V. Petrovs kopā ar mūsu skolēniem atklāja Olimpiskās dienas pasākumu, paceļot Olimpisko karogu, kuru skola saņēma no LOK. Iedvesmojošs arī bija Vladislava Petrova stāstījums par  sportiskajām gaitām, uzvarām, dienas režīmu un dzīvesveidu, lai gūtu rezultātus sportā.

Rīta vingrojumu kompleksu skolēni, skolotāji un skolēnu vecāki veica kopā ar mūsu ciemiņiem: svarbumbu celšanas meistaru Vladislavu Petrovu, Daugavpils novada sporta pārvaldes vadītāju Eduardu Lihovecki, SPC „Pīlādzis” vadītāju Ināru Nešpori, Kalupes pagasta jauniešu darba organizatori Ivetu Poplavsku.

Šajā dienā tika organizētas arī aizraujošas stafetes ar minihandbola elementiem. Kopā olimpiskās dienas pasākumos skolā piedalījās 111 dalībnieki.

Pasākums tika izvērtēts skolas sanāksmē pie vadības un iesniegta Olimpiskās dienas atskaite Latvijas Olimpiskajā komitejā. Katrs skolēns saņēma Olimpiskās dienas dalībnieka sertifikātu. Tikām uzaicināti uz noslēguma pasākumu, kurš notika Rīgā Olimpiskajā sporta centrā 24.oktobrī, kur Kalupes pamatskolai tika pasniegta LOK pateicība par veiksmīgu sadarbību „Latvijas Olimpiskās dienas 2014” organizēšanā un atbalstu olimpisko ideju popularizēšanā.

Paldies nopelniem bagātajam sporta meistaram Vladislavam Petrovam par interesanto tikšanos un atsaucību.

Paldies Daugavpils novada sporta nodaļas vadītājam Eduardam Lihoveckim par atbalstu pasākuma organizēšanā.

Paldies par viesmīlību SPC „Pīlādzis” direktorei Inārai Nešporei, dodot iespēju skolas remontdarbu laikā izmantot SPC „Pīlādzis” sporta zāli.

Aicinām arī citas Daugavpils novada skolas un iestādes piedalīties „Olimpiskajā dienā 2015”.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *