Orientēšanās spēle “Tūkstošgades stāsts “Turaidā””

Rudens ir brīnišķīgs laiks, lai dotos ceļojumos un iepazītu dabas objektus. Šogad iniciatīvas Latvijas skolas somas ietvaros Špoģu vidusskolas 7.a klases skolēni devās izstaigāt Tutraidas muzejrezervāta takas.

Turaidas pils stāvlaukumā visus sagaidīja brīnišķīgi saulaina priekšpusdiena un tikpat omulīga gide, kura, pēc īsas instruktāžas, ievadīja orientēšanās spēlē ”Tūkstošgades stāsts”. Uzdevuma mērķis bija atrast un apkopot apvidū esošo noslēpto informāciju un salikt no tās konkrētu vārdu. Aktīvā un izglītojošā spēlē skolēni mācījās orientēties apvidus kartē, meklēja interesantākos muzeja objektus, uzzināja vēsturiskus stāstus un leģendas. Turaidas muzejrezervāta teritorija bagāta ar arheoloģijas, arhitektūras, vēstures un mākslas pieminekļiem, kuri stāsta par notikumiem vairāk nekā 1000 gadu garumā. Abām skolēnu komandām bija krietni vien jāpasvīst, lai veiksmīgi tiktu galā ar uzdevumiem un iepazītu pils vēsturi. Beigās skolēnu komandas tika apbalvotas ar diplomiem, kas vēl ilgi atgādinās par šo burvīgo vietu.

Uzdevumu veikšanai iztērēto enerģiju skolēni kompensēja ar līdzi paņemtajām, garšīgajām sviestmaizēm un veldzējošo, ledaini auksto Gūtmaņa alas ūdeni.

Skolēnu atziņas par piedzīvoto Turaidas muzejrezervātā:
– Ekskursija man ļoti patika, jo pirmo reizi redzēju Turaidas pili un Gūtmaņa alu.
– Patika tas, ka nevajadzēja klausīties gida stāstījumu, bet pašiem bija jāmeklē atbildes uz jautājumiem orientēšanās spēles ”Tūkstošgades stāsts” laikā.
– Patika orientēšanas spēle un tas, ka darbojāmies komandās.
– Domāju, ka tas bija labi pavadīts laiks klasei kopā, darbojoties komandās, jo mēs daudz uzzinājām par Turaidu, tās vēsturi un cilvēkiem.
– Vēl gribētu aizbraukt uz šo vietu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *