Otro gadu pēc kārtas Silenes pamatskola ieņem I vietu Latvijas skolu indeksā Starptautiskajā informātikas un algoritmiskās domāšanas konkursā Bebr[a]s

Janvāra pēdējā sestdienā noslēdzās starptautiskā algoritmiskās domāšanas konkursa Bebr[a]s fināls. Konkurss kļuvis uzskatāms par vienu no vērienīgākajiem skolēnu konkursiem Latvijā, šogad pulcējot teju 15 000 dalībnieku no 359 skolām.

Ik novembri vairāk nekā 3 miljoni skolēnu no 50 pasaules valstīm piedalās īpašā izaicinājumā – Starptautiskajā informātikas un algoritmiskās domāšanas konkursā Bebr[a]s. Tajā skolēni, izmantojot loģisko un algoritmisko domāšanu, risina aizraujošus uzdevumus.

Laikā no 9. – 29. novembrim Silenes pamatskolas 5.-9. klašu skolēni arī piedalījās šajā konkursā.

Konkursa Berb[a]s galvenais mērķis ir skolēnu vidē veicināt interesi par datorzinātnēm, kā arī vairot interesi par informāciju tehnoloģiju procesiem, kuri ir kļuvuši par neatņemamu mūsu ikdienas daļu. Tieši tāpēc konkurss tiek veidots no uzdevumiem, kuri atspoguļo informātikas procesus, bet to risināšanai nepieciešamas nevis specifiskas zināšanas, bet spēja pielietot loģiku un algoritmisku domāšanu, risinot aizraujošus uzdevumus.

Liela dalībnieku aktivitāte devusi organizatoriem impulsu jau trešo gadu apkopot Latvijas skolu indeksu, izceļot 100 Latvijas skolas, kuras visaktīvāk veicina skolēnu interesi par informātiku un datorzinātnēm.

“Skolu indeksu uzsākam veidot, jo, apkopojot datus, pamanījām, ka vislielākā aktivitāte viennozīmīgi nenāk no tām pašām skolām, kuras esam pieraduši redzēt labāko skolu topu augšgalos. Piemēram, jau otro gadu topa pirmajā vietā izvirzījusies pavisam neliela skola – Silenes pamatskola, kura ik gadu konkursā iesaista 100% skolēnu. Arī pārējās skolas, kuras atrodas Latvijas skolu indeksa augšgalā, ir salīdzinoši nelielas reģionu skolas. Tieši tāpēc ar šo reitingu vēlamies izcelt centību un papildu darbu, ko šo skolu pedagogi iegulda, lai ikvienam no skolēniem būtu iespēja sevi pārbaudīt un iegūt atzinību un diplomu, ko citkārt nevarētu iegūt nepietiekami augstu atzīmju dēļ, ko dalībai pieprasa līdzīgi konkursi,” skaidro Visma Enterprise mārketinga daļas vadītāja Mija Zaļūksne. (avots: https://www.e-klase.lv/aktualitates/zinas/skolenu-interesi-par-datorzinatnu-apguvi-visaktivak-veicina-vidzeme-liecina-latvijas-skolu-indekss?id=20932)

Esam ļoti priecīgi par mūsu sasniegtajiem rezultātiem.
5. – 6. klašu vecuma grupā Labākais skolā ir Vadims Matuļs (6. kl.). Vadimam pietrūka vien 4 punkti, lai tiktu uz finālu.
7.- 8. klašu vecuma grupā Labākā skolā ir Jelizavete Stolbova (8. kl.),
9. – 12. klašu vecuma grupā Labākais skolā ir Eduard Gasperovich (9. kl.).

Visi Silenes pamatskolas skolēni, saņēma Atzinības rakstus par dalību konkursa 1.kārtā.

Saraksts ar 100 aktīvākajām skolām ir apskatāms minētajā avotā:
https://infogram.com/report-classic-1hnq410olg8mp23

Paldies visiem par to, ka piedalījāmies un iesaistījāmies!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *