Pa saules ceļu pretī rudenim

Kad apkārt koši zied rudens ziedi, vēl silti spīd saule, Naujenes pamatskolas skolēni ar skolotājiem dodas rudens pārgājienā, kas ir neatņemama skolas rudens tradīcija.

Arī š. g. 9. septembrī visi pamatskolas skolēni devās rudens pārgājienā, lai pēc attālinātajām mācībām un vasaras atkal ciešāk sadraudzētos un pabūtu kopā. Pārgājiena galvenais uzdevums kārtējo reizi pārliecināties, cik daudz interesanta ir mums visapkārt, cik vēl daudz ir jāiepazīst un cik skaista tomēr ir Naujenes daba.

Diena bija saulaina un vasarīgi silta, pat karsta, taču gaiss smaržoja pēc rudens. Kā jau ierasts, visas klases devās uz Naujenes pagasta skaistākajām vietām. Sākumskolas skolēni apmeklēja Naujenes novadpētniecības muzeju, kur viņus jau gaidīja laipnā un zinošā muzeja speciāliste Māra KAMPĀNE. Sākumskolas skolēni apskatīja muzeja ekspozīcijas, papildināja savas zināšanas vēsturē, pildīja uzdevumus. Pārgājiena turpinājumā bērni Juzefovas parkā priecājās par saulaino un silto rudeni, pasēdējā un pasapņoja Laimes krēslā. 5. klases skolēni par sava pārgājiena galamērķi izvēlējās Juzefovas parku, kur kopā ar saviem sākumskolas draugiem atpūtās, šūpojās un vienkārši elpoja svaigo, silto un tomēr mazliet dzestro rudens gaisu.

6., 7. un 9. klases skolēni devās uz Dinaburgu, kur ne tikai atpūtās, bet vārīja putru, zupu, cepa desiņas, un, protams, spēlēja dažādas saliedēšanās spēles, ķēra zivis un vienkārši atpūtās.

8. klases skolēni nolēma šajā dienā izpētīt Naujenes gravas dabu un atpūsties pie Daugavas. Arī te tika spēlētas spēles, ceptas desiņas, kalti plāni nākamajam ceļojumam.

Tikšanās ar skaisto vienmēr uzlabo garastāvokli. Mūsu rudens pārgājiens atstāja atmiņās brīnišķīgus iespaidus. Diena bija pavadīta jauki. Skolēni atgriezās skolā nedaudz noguruši, bet laimīgi un spilgtu iespaidu pilni. Turklāt gan skolēni, gan skolotāji ir pārliecināti, ka šādi pārgājieni iekrāso skolas ikdienu, paplašina skolēnu redzesloku un uzlabo klases kolektīva atmosfēru.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *