Pa Zīļuka pēdām Nīcgalē

Nīcgales tautas bibliotēkā lasītāji ar lielu prieku un aizrautību gatavojās mākslinieces Margaritas Stārastes 100. jubilejai. Bērnudārza audzēkņi kopā ar skolotājiem veidoja grāmatu izstādes, lasīja un pētīja mākslinieces ilustrācijas un sarūpēja audzinātājām maskas radošai pēcpusdienai „Pa Zīļuka pēdām Nīcgalē”.

Bibliotēkā mazos lasītājus sagaidīja M. Stārastes grāmatu tēli čigānmeitēns Ringla (Viktorija Andiņa) un Ieviņa (Aleksandra Sokolova). Meitenes klātesošos iepazīstināja ar Zīļuka un lāča riča vēstulēm, kas atklāja, ka 20.gadsimta 70.gados Margarita Stāraste kopā ar rakstnieci Zentu Ērgli viesojušās Nīcgales Skolā. Nīcgalē zīmēšanas skolotāju Mariju Zeili un mākslinieci vienoja cieša, radoša draudzība. Tikšanās reizē Nīcgales bērni Marijas Zeiles vadībā iestudēja un izrādīja Zentas Ērgles un Margaritas Stārastes kopdarbu – ludziņu „Labi sēņu māmiņai”. Tajā laikā tas notika ļoti grandiozi, dekorācijas darināja skolotāja kopā ar bērniem, tērpus šuva četri skroderi Nīcgales šuvēju arteli, vecāki, bērni visi bija pārņemti ar viešņu sagaidīšanu.

Par šiem tālajiem notikumiem atmiņās ar mazajiem lasītājiem dālijās audzinātāja Valda Lazdāne, kas uz bibliotēku atnāca saposusies kā Baravika. Valda Lazdāne pastāstīja kā interesanti un aizraujoši notikusi tikšanās ar Margaritu Stārasti un Zentu Ērgli. Nīcgaliešu un Margitas Stārastes draudzība uzplauka loti krāšņi, jo māksliniece uzaicināja Mariju Zeili ar skolēniem ludziņu izrādīt Rīgas pilī. Valda Lazdāne atmiņu stāstījums bija ļoti emocionāls.

Nīcgales bibliotēka ir ļoti bagāta, jo pirms divdesmit gadiem skolotāja Marija Zeile nodeva saglabāšanai nākamajām paaudzēm vēstules no personīgās sarakstes ar Margaritu Stārasti, kā liels dārgums tiek glabāti arī mākslinieces zīmējumi ar novelējumiem bērniem. Visus šos lielos dārgumus apskatīja pēcpusdienas „Pa Zīļuka pēdām Nīcgalē” viesi. Lai bērni izjustu lielo svētku prieku, lācis Ričus no Medus muižas ciemiņiem bija atsūtījis kārumu podiņu. Ballīte noslēdzas ar lustīgu izdejošanos bērnudārza audzinātāju vadībā.

Informāciju sagatavoja:
Ruta Bogdanova,
Nīcgales pagasta tautas bibliotēkas vadītāja

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *