Padarīta darba sajūta Špoģu vidusskolā

Tuvojas Ziemassvētki … Mēs esam aizņemti ikdienas steigā, bet tieši Ziemassvētku laikā mēs apstājamies un atskatāmies uz to, kas ir bijis. Tas ir pārdomu laiks… Pārdomu laiks par paveikto, piedzīvoto, izjusto, par atbalstu, ko saņemam, un to, ko spējam dot citiem.

Šis mācību gads ir ieguvis neparastu virzību, kas aicina saglabāt savas tradīcijas, nepārtraukti mainīties un pielāgoties jauniem apstākļiem. Rudens mēnešos mēs visi kopīgi mācījāmies organizēt darbu, tā, lai ievērotu noteiktos drošības pasākumus. Distancētais un attālinātais darbs veicināja skolas avīzes “Videnes ekspresis” atgriešanos, kas pavēra iespējas saziņai, informācijas aktualizēšanai un viedokļu apmaiņai. Mums izdevās veiksmīgi saplānot un īstenot iniciatīvas “Latvijas skolas soma” aktivitātes. Mācību semestra laikā skolēni iesaistījās projekta “Apaļš kā pūpols” aktivitātēs un dažādos konkursos.
Novembra mēnesis Špoģu vidusskolā tika aizvadīts valsts svētku zīmē. Svētku mēnesī katrā klasē notika tematiskās mācību stundas par Latviju un erudītu konkursi. Valsts svētku nedēļā godinājām Daugavpils novada “Goda dienas” laureātus – Elānu Gavrilovu un Sofiju Trifonovu par labām un teicamām sekmēm, piedalīšanos olimpiādēs un ārpusstundu aktivitātēs.

Ziemassvētku laiks aicina būt labestīgākiem, atvērtākiem un sniegt palīdzīgu roku citiem. Mūsu sākumskolas skolēni iesaistījās labdarības akcijā “Mīlestības pilna burciņa”, sarūpējot pārsteigumus Višķu sociālās aprūpes centra iemītniekiem. Labo darbu nedēļā netika aizmirsts par mūsu četrkājainajiem draugiem Daugavpils novada patversmē “Otrā māja”.

Aktīvā darbošanās pietuvināja klusajam Ziemassvētku gaidīšanas laikam. Tas skolēniem lika sarosīties, vairāk pievērsties svarīgākajam uzdevumam – mācībām, čaklākajiem startēt mācību priekšmetu olimpiādēs, kuras norisinājās neierastā uzdevumu veikšanā no mājām. Skolā uzvirmoja svētku gaidīšanas noskaņa, iemirdzējās gaismas virtenes un egļu smarža.

Decembra nogalē pasaku valstībā pirmskolas bērnus aicināja tradicionālā Daugavpils novada pasākuma “Pūti, pūti Ziemelīti” varoņi, bet sākumskolas bērni iedziedāja svētkus ejot jautrās rotaļās. Sekmīgākie skolēni saņēma pateicības par sasniegumiem mācību darbā. Laba vārdus, veiksmi nākamajā gadā skolēni, skolotāji un vecāki vēlēja sirsnīgos virtuālos sveicienos.

Skolas saimei katrs padarītais darbs ir devis gandarījumu un iedvesmu jaunu ideju īstenošanai. Uzsnigušā sniega baltums un mirdzums ienāk mūsu sirdīs, liekot mums novērtēt, apjaust un ticēt! Sirds siltums, ko rada smaids un labs vārds ir tieši tas īstais Ziemassvētku brīnums!

Lai balti un skaisti svētki katrā mājā, lai gaišs skats nākotnē!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *