Pasaku tēlu valstībā

Pavasara brīvlaikā Randenes pamatskolā notika neparasta nometne. Realizējot Valsts izglītības satura centra projektu (Nr.8.3.2.2/16/I/001) “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai”, 1.- 5. klašu skolēniem bija iespēja piedalīties nometnē “Pasaku tēlu valstībā”.

Nometnes laikā tika izdarīts daudz, arī attīstītas prasmes runāt latviešu, angļu un krievu valodā. Tāpat skolēni iepazinās ar vienu klasisku pasaku tēlu varoni – rūķi. Ar “Lielās rūķu enciklopēdijas” izpētīšanu, izdevās gūt jaunas zināšanas par rūķu noslēpumaino pasauli. Par viņu tradīcijām, sadzīvi, ģērbšanās stilu, slimībām un to ārstēšanu. Izrādījās, ka slimību ārstēšanā rūķi izmanto tās pašas ārstniecības zālītes, ko cilvēki. Katrs nometnes dalībnieks izveidoja savu mājas rūķi.

Pirmajā nometnes dienā skolēni devās ekskursijā uz Raiņa māju Berķenelē. Raiņa radītie pasaku tēli – Mākonītis un Mākonīte, Pasaciņa, Circenītis aizkrāsnē, Zelta zirgs un Antiņš, kā arī daudzi citi, dzīvo bērnu prātos vēl šodien. Un par to lielajam meistaram jāsaka paldies. Mazajiem randeniešiem bija iespēja iepazīties ne tikai ar savu kaimiņu puišeli, jo tieši šajā vecumā Rainis dzīvoja Berķenelē, bet arī mazliet ielūkoties viņa fantāziju pasaulē.

Otrajā dienā bija bibliotēkas “Zīlīte” apmeklējums. Kāpēc bibliotēka? Tāpēc, ka tieši šeit dzīvo visvairāk pasaku tēlu. Nometnes dalībnieki iepazinās ar jaunākajām grāmatām un to varoņiem. Pēc “Zīlītes” apmeklējuma visi devās uz jauno bibliotēkas nodaļu – ģimenes digitālo aktivitāšu centru. Darbojoties kinētiskajās viktorīnās, visi varēja ne tikai izkustēties, bet arī pārbaudīt savas zināšanas par Latvijas un Lietuvas ģeogrāfiju, grāmatu varoņiem. Toties uzvelkot 3D brilles, skatīt video par Daugavpils, Utenas, Zarasu, Preiļu kultūrvēsturiskajiem objektiem. Beigās visas šīs pilsētas varēja izbraukt interaktīvajā braucienā ar velosipēdu.

Trešajā dienā nometnes “Pasaku tēlu valstībā” dalībnieki iepazinās ar Daugavpils Multstory centru. Te notika pasākums “Es – multiplikators”. Centra pārstāves skolas audzēkņus iepazīstināja ar multiplikācijas rašanās vēsturi, parādīja, kā agrāk tapa multfilmas, no kādiem materiāliem tās tapa un kā tās zīmēja, kā veidoja no plastilīna, kā panāca, lai visi multfilmas personāži kustētos. Pēc tam visi zīmēja savu varoni, pārklāja to ar plastilīnu, izgrieza. Tālāk notika varoņu fotografēšanas process uz speciāla fona, katram nometnes dalībnieka bija jāierunā teksts. Un beigās tapa mūsu multene.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.