Karjeras projekta pasākums „Vāru, vāru putriņu” Lāču, Naujenes un Biķernieku pamatskolās

Eiropas Sociālā fonda projekta Nr.8.3.5.0./16/I/001 “Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros 25. un 29.maijā notika pasākums ”Vāru, vāru putriņu” 7.- 8. klašu skolēniem.

Pasākuma mērķis bija ne tikai iepazīties ar pavāra profesiju, bet arī praktiski izmēģināt sevi pavāra profesijā. Nodarbību vadīja lieliskā profesionāle, šefpavārs ar kafejnīcas vadītājas pieredzi. Divu stundu garumā viņa iepazīstināja skolēnus ar aizraujoši interesantu pavāru pasauli.

Vispirms viņa ļoti smalki izstāstīja gan par pavāra profesijas standartu, pavāra darba vidi un darba laiku, darba vietu un atalgojumu, profesijas plusiem un mīnusiem, gan arī par izglītības iespējām, par skolām, kurās var apgūt pavāra profesiju, kā arī kādas prasmes, iemaņas, rakstura īpašības nepieciešamas pavāram.

Nodarbības praktiskajā daļā katrām skolēnam bija iespēja iejusties pavāra lomā. Pielaikojot pavāra formu, skolēni ne tikai uzzināja jaunākās tendences ēdienu pagatavošanā, bet arī paši piedalījās veselīgas uzkodas – kvinojas salātu ar svaigiem dārzeņiem pagatavošanā, porcionēšanā un pasniegšanā, upeņu musa dekorēšanā, bezē karamelizācijā, karstās šokolādes emulsijas gatavošanā sifonā, saldās zemeņu zupas pagatavošanā blenderī un pasniegšanā ar saldējumu, apelsīnu-dzērveņu bezalkoholiskā kokteiļa pagatavošanā šeikerī un porcionēšanā, dabīgās kafijas pagatavošanā mokkas kanniņā.

Lielu pārsteigumu izraisīja ziņa, ka pavāram ir ļoti nepieciešama matemātika. Jo ēdiena kalkulācija (pašizmaksas un pārdošanas cenas aprēķināšana) ir viens no galveniem pavāra pienākumiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *