Pasaules lielākā mācību stunda

Vaboles vidusskolas sociālo zinību skolotāja Anita Skrinda ir vienīgā skolotāja Daugavpils novadā, kura ir iesaistījusies akcijā “Pasaules lielākā mācību stunda”. Tā ir starptautiska izglītības akcija, kas vienlaicīgi norisināsies gandrīz simts pasaules valstīs. Tā notiks no 2015.gada 28. septembra līdz 4. oktobrim, šķērsojot dažādas laika joslas un valstu robežas.

Akcijas mērķis ir vienot bērnus un jauniešus visā pasaulē, lai mācītos un līdzdarbotos ilgtspējīgas attīstības mērķu sasniegšanā, kurus ANO valstis apstiprinās 25. – 27. septembrī.

Pasaules lielākajā mācību stundā dalībnieki iepazīsies ar starptautisku un Latvijas izglītības ekspertu un skolotāju sagatavotajiem materiāliem, izstrādās un īstenos stundas plānu – veltītu globālajiem mērķiem un dalīsies ar paveikto, iesniedzot stundu plānu un foto/video reportāžu.

Skolotājas Anitas Skrindas izveidotās stundas temats ir “Nabadzība”, šo tematu skolēni izvēlējās no 17 piedāvātajiem tematiem. Stundas mērķis ir aicināt skolēnus saskatīt savu līdzdalību globālu problēmu risināšanā. Stundas pamatā bija diskusija, kurā piedalījās 8. un 9. klases skolēni, dažādu jomu skolotāji I.Skrinda un I.Kablanova, vecāku pārstāve I. Podniece un katehēte M.Leleva, tāpēc viedokļi bija ļoti daudzveidīgi un rosināja uz pārdomām visus diskusijas dalībniekus par to, kas ir nabadzība – gan fiziska, gan iekšējā. Diskusija tika papildināta ar trim īsfilmiņām, kas nostiprināja skolēnos jēdzienu “labsirdība”, “nabadzība” un “žēlsirdība” izpratni. Skolēni aktīvi iesaistījās diskusijā un meklēja ceļus un iespējas, kā mazināt nabadzību sevī un apkārt.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *