Pasaules sirds diena Zemgales vidusskolā

Ikdienā diezgan bieži dzirdam un paši lietojam frāzes: „Sirds sažņaudzas”, „sirds vārās”, „sirds dreb, plīst, tirpst, kut un kūsā”. Ir brīži, kad „sirds kāpj pa muti laukā”. Vienam sirds ir liela, otram ātra, kādam mīksta vai cieta, kādam greiza… Bet visiem mums tā ir viena visam mūžam.

Lai pievērstu skolēnu uzmanību sirds veselībai un tās saistībai ar uzturu, mēs atbalstījām Slimību profilakses un kontroles centra iniciatīvu 29.septembrī atzīmēt Pasaules sirds veselības dienu. Kampaņā „Mīli savu sirdi!” tika iesaistīti visu klašu skolēni. Sociālo zinību stundās skolēni risināja krustvārdu mīklas un šķetināja burtu jūkļus, lai atrastu sirdij draudzīgus vārdus. Bioloģijas stundās uzmanība tika pievērsta sirds un asinsvadu veselībai un to ietekmējošiem faktoriem. Mājturības stundās 5.-9.klasē notika saruna par to, kas ir sirdij veselīgs uzturs. Tika pētīts un salīdzināts produktu iepakojums, meklētas veselīgas receptes. Dažas meitenes pamēģināja notamborēt sirsniņas. Jaunāko klašu skolēni noskatījās animācijas filmu par Supersirds piedzīvojumiem. Aktīvākajiem skolēniem tika uzdāvinātas uzlīmes.

Mēs ticam, ka skolēni iegūto informāciju aiznesīs saviem vecākiem un aicinās arī viņus rūpēties par sirds veselību.

Izsakām pateicību Slimību profilakses un kontroles centra informatīvās kampaņas „Mīli savu sirdi!” radošajai komandai par piedāvātajiem plakātiem, uzlīmēm un metodiskajiem materiāliem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *