Patiesas emocijas “Dvēseļu putenī”

20. novembrī Špoģu vidusskolas 8.-12. klašu skolēni, pateicoties “Skolas somas” finansējumam, devās uz Latvijā populārāko filmu “Dvēseļu putenis.” Skolēni dzīvoja līdzi sava vienaudža Artūra Vanaga liktenim. Režisors Dzintars Dreibergs, operators Valdis Celmiņš un mūzikas autore Lolita Ritmanis radīja tik patiesu līdzdalības sajūtu, ka skatītājs pats dzied līdzi “Div dūjiņas,” saraujas no blakus spindzošajām lodēm un kopā ar Artūru čukst lūgšanu par visiem kritušajiem tēviem un brāļiem. Skolēni skatījās uz kara lauku ar galvenā varoņa acīm un centās izprast cilvēka dzīvības vērtību, kad viņš lavierē starp dažādām varām, kuras Latvijā 1916.-1919. gadā strauji mainās.

Pēc filmas noskatīšanās jauniešiem radās secinājums, ka mēs strīdamies par ikdienas sīkumiem, bet tādas filmas atgādina par patiesām dzīves vērtībām.

Vēstures un literatūras stundās apspriedām ne tikai daudzos vēsturiskos notikumus filmā, bet arī diskutējām par varonību dažādos laikos un patiesām emocijām, ko reti, kad uzdrošināmies izrādīt. Skolēni atzīst, ka filma ir patiesa, skarba, bet sirsnīgi emocionāla un dvēseliska.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *