Patriotisma mēnesis Sventes vidusskolā

Tev dzīvot mūžam, Latvija,
Tu tēvzeme mums Dieva dotā!
Lai latvju tauta apvienotā
Aug spēkā, slavā, daiļumā!
/V.Plūdonis/

Novembris ir bagāts ar dažādiem svētkiem, kuri ir ļoti nozīmīgi katra Latvijas pilsoņa dzīvē. Šajā mēnesī mēs godinām ne tikai savu senču tradīcijas, kad svinam Mārtiņdienu, bet arī Lāčplēša dienā atceramies tos, kas aizstāvējuši mūsu dzimteni un stāvējuši pie mūsu valsts šūpuļa. Patriotu nedēļas kulminācija ir Latvijas Republikas proklamēšanas diena.

Mārtiņdienā Sventes vidusskolas sākumskolas skolēni mācību stundās atcerējās un pārrunāja jaukās un no seniem laikiem atnākušās Mārtiņdienas tradīcijas. Pēc tam tika centīgi zīmēts un aplicēts Mārtiņu simbols – gailis, minētas mīklas un skandētas tautasdziesmas.

11.novembrī pagarinātās dienas grupas skolotāja Aija Valeine organizēja Lāčplēša dienai veltītu pasākumu „Sākumskolas Lāčplēsis”. Zēni sacentās gan ātruma un veiklības stafetēs, gan erudīcijas konkursā. Pagarinātās grupas meitenes sveica zēnus svētkos ar skanīgām dziesmām par Latviju. Par sākumskolas „Lāčplēsi” tika sumināts 4.klases skolēns Artjoms Posevins.

17.novembrī sākumskolas skolotājas motivēja skolēnus pilnveidot savas zināšanas par Latviju, novadot klasēs viktorīnu “Mana Latvija”. Lai padarītu valsts svētkus skolēniem emocionāli tuvus, skolā tika izvietoti svētku noformējuma elementi: karogi, sveces, Latvijas, kontūra, skolēnu vizuālās mākslas darbi, 5.klases meiteņu tamborētās patriotiskās pūcītes, 3.klases pērļotie eņģelīši. Skolēni un skolotāji pie krūtīm bija piesprauduši sarkanbaltsarkano lentīti, tādējādi radot patriotiskāku noskaņu skolā un izrādot lepnumu par savu valsti.

Pamatskolas un vidusskolas skolēni latviešu valodas skolotājas A.Sukānes mudināti veidoja radošos darbus, kuru mērķis bija padomāt par tām lietām, kuras mums katram asociējas ar māju, līdz ar to dzimtās vietas sajūtu. Tapa interesanti darbi, kuri tika izstādīti skolas aktu zālē.

Mīlēt var to, ko labi pazīstam, tāpēc 6.klases skolēni klases stundā atsauca atmiņā zināšanas par mūsu valsts dabu, ievērojamiem cilvēkiem un vēstures lappusēm.

Diemžēl šogad izpalika kopīgais svētku pasākums, bet svētku sajūta bija jūtama gan svētku apģērbā, gan skolas noformējumā, gan dažādās aktivitātēs, kuras notika klasēs arī attālināti.

Lai mums visiem sirdī deg mīlestība pret savu Tēvzemi un visiem laba veselība!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *