Patriotu nedēļa Medumu pamatskolā

Patriotu nedēļa „Mana Latvija” Medumu pamatskolā aizsākās jau 9.novembrī, kad uz tikšanos ar Latvijas Republikas Robežsardzes bataljona kapteini Visvaldi Loču tika aicināti 6. – 9.klases skolēni. Vispirms klātesošie tika iepazīstināti ar Lāčplēša dienas rašanās vēsturi un Latvijas valsts ordeņiem par godu Brīvības cīņām, kā arī ordeņiem, ko Latvijas Republika un par kādiem nopelniem piešķir šodien. Turpinājumā kapteinis Visvaldis Ločs iepazīstināja jauniešus ar robežsarga profesiju, atbildēja uz daudziem jautājumiem. Šī saruna izraisīja īpašu interesi, jo vairāki 9.klases skolēni savu turpmāko likteni grib saistīt ar dienestu LR Bruņotajos spēkos.

9. novembrī aizsākās arī vizuālās mākslas konkurss – veltījums Latvijai dzimšanas dienā. Konkursa piedalījās ne tikai pamatskolas skolēni, bet arī pirmskolas audzēkņi. Kopumā tika iegūtas 18 vietas un 30 pateicības. Labākie zīmētāji un patriotisma idejas nesēji bija Anastasija Kuzmenko (4.klase), Vija Cirša (7.klase), Līga Surmoviča (8.klase) un Ēriks Grāvelis (9.klase).

Pirmdien sākās arī vēlējumu akcija „Es vēlu tev, Latvija…”. Ikviens interesents, konsultējoties ar dzimtas valodas skolotājiem, uz baltām sirsniņām uzrakstīja vēlējumu savai dzimtenei vai izteica sirsnīgu paldies par to, kas viņam šķiet visbūtiskākais. No šim mazajām sirsniņām uz karmīnsarkana fona tika veidota vēlējumu un pateicību kolāža Latvijai. Noslēguma pasākumā katram skolēnam tika sniegta viena sirsniņa, lai mēs visi justos piederīgi mūsu tēvzemei.

Lai godinātu Latvijas brīvības cīņās kritušos karavīrus, 11.novembra rītā skolēni, skolotāji un tehniskie darbinieki pulcējās uz piemiņas brīdi pie Latvijas armijas ģenerāļa, zinātnieka un Triju Zvaigžņu ordeņa kavaliera Andreja Auzāna piemiņas plāksnes skolas pagalmā, kur tika veidota sveču instalācija. Visus klātesošos uzrunāja arī skolas direktore Vita Skvorcova, kura novēlēja neaizmirst kritušos karavīrus, kas cīnījās par Latvijas valsts neatkarību un brīvību.

12.novembra diena tika veltīta sportiskām aktivitātēm. Spēcīgākie pamatskolas puiši un drosmīgākās meitenes mērojās spēkiem roku laušanas turnīrā. Cīņa bija sīva un saspringta, neviens un neviena nevēlējās padoties. Līdzjutēji bija stāvā sajūsmā, dalībniekiem trīcēja rokas un kņudēja nervi, tomēr nedz vieniem, nedz otriem smaids sejā nepazuda. Emocijas šajā pasākumā sita augstu vilni. Čempiona titulus pamatskolas vecākajā posmā ieguva Dmitrijs Ivanovs (8.klase), Tedis Duntavs – Saunders (7.klase) un Jeļena Rurāne (7.klase), savukārt pamatskolas jaunākajā posmā spēcīgākie un izturīgākie bija Maksims Sačivka (4.klase) un Karalina Rižija (2.klase).

Patriotu nedēļa noslēdzās ar svinīgu pasākumu „Mana Latvija” skolas aktu zālē. Pasākumā valdīja pietātes, izpratnes, mīļuma un īpašas pacilātības gaisotne. Šoreiz tas bija sevišķs. Visi klātesošie bija ne tikai vērotāji, bet arī līdzdarbojās Latvijas kartes kārtošanā – skolēni rādīja savas zināšanas ne tikai vēsturē, bet arī ģeogrāfijā, literatūra, mūzikā un kultūras un sporta vēsturē. Ar plašāko redzesloku šoreiz varēja lepoties 6.klase. Par pasākuma muzikālo fonu rūpējās skolas popgrupa un pirmskolas audzēkņi, literāro – sākumskolas skolēni. Noslēgumā skolēnu, skolotāji un skolas darbinieki vienojās „Dievs, svētī Latviju” a capella izpildījumā.

Paldies visiem skolotājiem un skolēniem, kas aktīvi līdzdarbojās Patriotu nedēļā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *