Patriotu nedēļa Špoģos sākusies

Sākusies Patriotu nedēļa Špoģu vidusskolā. Patriotu nedēļa sākās ar poļu karavīru apbedījumu sakopšanu un svecīšu aizdegšanu Višķu kapos.

Kapus uzkopa 11.a klases skolēni kopā ar klases audzinātāju Antru Dombrovsku. Višķu katoļu kapos pie ieejas kreisajā pusē ir  I Leģionu brigādes I un IV pulka 20 karavīru kopējais kaps. Te apbedīti karavīri, kas krituši kaujās pie Višķiem un Dubnas.

Polijas armijas karavīri cīnoties kopā ar Latvijas armijas Kurzemes divīzijas daļām līdz 1920.gada februārim atbrīvoja Dienvidlatgali. Pateicoties poļu karavīru drošsirdībai, Latgali, kā trešo Latvijas zvaigzni, beidzot atbrīvoja no boļševikiem.

1995.gadā ar Polijas vēstniecības atbalstu pie apbedījuma vietas uzstādīja smilšakmens pieminekļi ar uzrakstu „Par Latviju 1920.gadā kritušiem poļu leģionāriem”. Aiz tā 3.5m augsts koka krusts ar metāla apdari.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *