Patriotu nedēļa Zemgales vidusskolā

No 10. līdz 17. novembrim Zemgales vidusskolā notika patriotu nedēļa. Visa skola tika izrotāta sarkanbaltsarkanos toņos. Skolotāji un skolēni ar lepnumu nēsāja sarkanbaltsarkanas lentes, kas simbolizē uzvaru par Latvijas brīvību. Lentītes veidoja skolēnu pašpārvaldes aktīvisti.

11. novembrī, Lāčplēša dienā, notika trīs pasākumi. 1.-4.klašu skolēni piedalījās viktorīnā „Latvijas pilsētas”. 3.klases skolēni un viņu klases audzinātāja Jeļena Kiseļe stāstīja par Latvijas lielākajām un mazākajām pilsētām, rādīja tās uz Latvijas kartes. Skolēni aktīvi risināja rēbusus un salika puzles. 5.-8.klašu skolēni sacentās spēlē „Supervaronis”. 6.klases skolēni un viņu klases audzinātāja Jadviga Bobkova pastāstīja par Lāčplēsi, novadīja dažādas aktivitātes. Zēni atbildēja uz jautājumiem par Latviju, rādīja savus sportiskos panākumus, mēģināja atminēt, kas atrodas melnajā kastē. Uzvarēja 8. klases zēni. Vidusskolēni un topošie desmitklasnieki pārbaudīja savas zināšanas spēlē „Erudīts”. Spēles vadītāja – Olita Kukjāne (vēstures un sociālo zinību skolotāja) sagatavoja jautājumus par Daugavpils novadu. Uzvarēja 12.klase. 1.-12.klašu skolēni piedalījās nozīmīšu konkursā „Mana Latvija”. Katra klase veidoja A4 formāta nozīmīti, izmantojot Latvijas simbolus un radošu pieeju. Mazie mākslinieki no pulciņa „Kolorīts” (vadītāja Tatjana Kavševiča) zīmēja radošos darbus par tēmu „Ražots Latvijā”. Pēc stundām 9.-11.klašu skolēni devās uz Daugavpili un piedalījās lāpu gājienā.

16.novembrī skolā notika svinīgais pasākums „Latvija ir manas mājas”. 11.klases skolēni Elīna Baranovska un Ariels Rasnačs pastāstīja par latviešu tradīcijām, kas skar katru māju gada garumā. Jautras dejas dancoja sākumskolas deju kolektīvs „Zemgalīte” (vadītāja Marina Meduņecka), melodiskas dziesmas izpildīja skolas ansamblis un 1.-4.klašu koris (vadītāja Jeļena Andrejeva). Skaistu prezentāciju ar Latvijas, Daugavpils un Demenes pagasta dabas skatiem izveidoja un demonstrēja Elīna Kavševiča (12.klase). Prezentācijas laikā skanēja dziesma „Nekur nav tik labi kā mājās”, kuru izpildīja skolas ansamblis un skolotāja Tatjana Kavševiča. Visiem liels paldies par organizētajiem pasākumiem un piedalīšanos tajos!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *