Patriotu nedēļas norise Lāču pamatskolā

Novembris ir Latvijas patriotiskākais mēnesis. Visas pilsētas un ciemi tiek izrotāti, parasti notiek svētku gājieni, koncerti, tikšanās. Latvieši svin valsts svētkus – Lāčplēša dienu un Latvijas Republikas Neatkarības dienu.

LATVIJA nav tikai vārds vai teritorija. LATVIJA ir cilvēki, ikviens, kas to mīl un uzskata par savu. Taču visas dziesmas Latvijai vēl nav izdziedātas, visas sirdis vēl nav iedegušās par Latviju, viss mums vēl ir priekšā… Arī Lāču pamatskolā norisinājās patriotu nedēļa “Veltījums dziesmotai Latvijai”.

Visā Latvijā, un arī mūsu skolā Patriotu nedēļas aktivitātes sākās Lāčplēša dienā.

Lāču pamatskolā 11. novembrī iededza svecītes par godu kritušajiem Latvijas karavīriem un aizstāvjiem. To veica Lāču pamatskolas pirmsskolas grupas ”Lāčuks” bērni.

Klases stundās 2.a, 2.b un 3. klasēs skolotāja Gaļina Naumuškina atgādināja, kāpēc tiek svinēta Lāčplēša diena. Pēc video un prezentācijas noskatīšanās sekoja spēle “Zini vai mini”, kurā bija jautājumi par Lāčplēša dienu un par mūsu dzimteni. Bērni ar prieku atbildēja uz jautājumiem. Viņi priecājās, ka viņu atbildes bija pareizas. Skolotāja un paši bērni stāstīja par Andreja Pumpura eposa varoņiem Lāčplēsi un Melno bruņinieku. Bērni zīmēja un krāsoja galveno varoni Lāčplēsi, kurš simbolizē tautas diženumu, savukārt viņa varonība – cilvēka drošsirdību aizstāvot savu dzimteni. Pasākuma beigās zēni sacentās veiklībā, ātrumā un drosmē. Zēni ļoti labi tika ar uzdevumiem galā. Viņiem patika šis konkurss.

Vecākās klases patriotiskās nedēļas ietvaros, neskatoties uz attālinātām mācībām, arī piedalījās Lāčplēša dienas pasākumā. Skolēniem bija piedāvāta prezentācija par 1919. gada notikumiem un 11. novembra svētku rašanas vēsturi. Pasākuma noslēgumā skolēni izpildīja testu par Lāčplēša dienu. Labākie rezultāti testa risināšanā bija – 94 – 100%, kurus katrā klasē ieguva vairāki skolēni.

Patriotiskā nedēļa noslēdzas ar nelielu videokoncertu, ar skolas direktora Andra Meškovska uzrunu, skolēnu parlamenta locekļu apsveikumu Latvijas 103. gadadienā (sagatavoja skolotāja Zinaīda Šumska), un skanīgām dziesmām, skolas kora izpildījumā, skolotājas Anastasijas Lukašenokas vadībā.
Mēs mīlam savu dzimteni. Novēlam Latvijai saules mūžu!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *