Pēdējais zvans Naujenes pamatskolā iezvana atvadas no skolas gadiem

Pēdējais skolas zvans – tā ir ieskaņa vasaras dziesmai,
Pēdējais skolas zvans – tas ir dzeguzes kūkojiens balti zaļganā birzī,
Tā ir cīruļa balss pār rudzu zelmeņiem,
Tie ir skolas zēnu un meiteņu smiekli līdz saulei.

Kad pie zilā padebeša mirdz siltais maija saules stars, kad ziedu sveces ver kastaņas, kad spilgti zaļo koku galotnēs vītero putni, kad ceriņziedu smarža ikvienu saldi reibina un ķiršzari atplaukst koši baltā, neviltotā smaidā, kad dzeguze kūko katram savu laimi – Naujenes pamatskolā noskan 9. klases pēdējais zvans.

15. maija rītā Naujenes pamatskolas 9. klases skolēnus uz pēdējo mācību stundu aicināja skolas zvans. Pati daba arī torīt lutināja mūsu nākamos absolventus ar skaistu un saulainu laiku, kas visus – skolēnus, vecākus, skolotājus – mudināja nākotnē raudzīties ar gaišām un saulainām cerībām.

Topošos absolventus skolas zālē ievadīja pirmklasnieki, tos ar aplausiem un muzikāliem sveicieniem sagaidīja skolasbiedri, skolotāji un vecāki.

Skolas direktors Pāvels Brovkins, uzrunājot gaviļniekus, atzina, ka dzirdot pēdējā zvana skaņas, tās raisa gan prieku par labi padarītu darbu, gan arī skumjas par to, ka cilvēka dzīvē ir noslēdzies kāds posms.

Nākamos absolventus sveica 1. klases ķipari, kuri uzdāvināja ne tikai dziesmu un dzejoļus, bet arī krāsainus sapņus – gaisa balonus. 9. klases skolēnus uzrunāja arī viņu pirmā audzinātāja A.Kokina, vēlēja sekmīgi nokārtot eksāmenus 9.kl.audzinātāja N.Bārtule.

Pārsteigumu bija sarūpējusi arī 8. klase. Šajā mazliet skumīgajā dienā nākamos absolventus sveica skolas soliste S.Bule, vokālie ansambļi „Ķipariņi”, „Spurgaliņas”, 1.-4.kl. un 5.-9.kl. kori.

Savukārt absolventi ar pašu sagatavotu atraktīvu apsveikumu sumināja skolotājus, vecākus un tehniskos darbiniekus.

Uz pasākumu bija ieradušies arī vecāki, kuru acīs mirdzēja pa kādai asaru pērlei, arī lepnums par savu bērnu, kurš nu jau ir tikai soļa attālumā no lielās dzīves sliekšņa.

Pēdējā zvana pasākuma piedalījās arī Daugavpils novada domes Izglītības pārvaldes vadītāja Irēna Bulaša, kura Naujenes pamatskolai pasniedza Daugavpils novada domes Pateicības raksts par radošu un atbildīgu pieeju skolēnu mācīšanas un audzināšanas procesa organizēšanā, par iegūto 3. vietu mācību olimpiāžu rezultātu kopvērtējumā 2014./2015. Mācību gadā Daugavpils novada pamatskolu grupā.

Pasākumā tika sveikti labākie skolēni – novada olimpiāžu un konkursu uzvarētāji. Šajā mācību gadā godalgas ieguvuši daudzi Naujenes pamatskolas skolēni. Godalgotās vietas un atzinības iegūtas latviešu valodā, krievu valodā, matemātikā, vēsturē un pētniecisko darbu konkursā, dažādos interešu izglītības konkursos. Uzvarētāju vidū ir arī mūsu 9. klases skolēni Arnis Lociks, Viktorija Biriņa, Gundega Tukiša un Mārīte Rimicāne.

Pateicības saņēma arī skolotāji, kas sagatavoja skolēnus olimpiādēm un pētniecisko darbu konkursiem.

Pēc runām lielos no zāles un tātad simboliski arī no skolas izveda pirmklasnieki – tie paši, kurus mācību gada pirmajā dienā pie rokas devītie ievadīja skolas gaitās.

Pēc svinīgā pasākuma gaisā tika palaisti gaisa baloni, kopā ar tiem aizlidoja arī nākamo absolventu krāsainie sapņi, kuriem noteikti lemts piepildīties.

Tāda rūgta garša mutē, griezīgs zvans ausīs un cieša nopūta. Pēdējais zvans – tas bija starta signāls eksāmenu sākumam. Vēlam devītajiem zināšanas kabatās, spirgtu ceļavēju un godam nokārtotus eksāmenus. Jauniešu vecākiem novēlam izturību, dzīves gudrību un lai nepietrūkst mīlestības, ko dāvāt bērniem šajā grūtajā laikā!

Foto galerija

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *