Pilsonības un patriotisma mēnesis Medumu speciālajā pamatskolā

Novembris Latvijā ir patriotiskais mēnesis, kad atceramies savas valsts vēsturi un godinām tautas varoņus, kad ikvienam ir iespēja izteikt labus vēlējumus savai valstij dzimšanas dienā!

Jau tradicionāli, Medumu speciālās pamatskolas kolektīvs novembra mēnesī īpašu uzmanību pievērš Latvijas vēstures un kultūras jautājumiem, kā arī skolēnu pilsoniskās kompetences pilnveidei.

Šogad īpaši domāts par skolas vides izgreznošanu. Visus priecē audzēkņu vizuālās un lietišķās mākslas darbiņi stendos kāpņu laukumos, katra klase izdaiļojusi savas klases telpu.

Tuvojoties Lāčplēša dienai notika Augšdaugavas novada skolēnu radošo darbu konkurss „Lāčplēsis 21.gadsimtā”. Šajā konkursā skolēni piedalījās ar lielu interesi, prieku un tika radīti jauki darbi.

Vēstures stundās bija īstais laiks, kad iepazīstināt un atsvaidzināt zināšanas par valsts vēsturi, noskaidrot valsts simbolikas nozīmi, atpazīt latviskās tradīcijas un stimulēt ikvienu skolēnu izjust piederības sajūtu savai valstij!

Par godu Lāčplēša dienai Medumu speciālās pamatskolas skolēni ar saviem skolotājiem pulcējās sporta zālē, kur notika sacensības zēniem. Pasākuma mērķis bija noteikt mūsu skolas stiprākos, veiklākos, ātrākos un izturīgākos zēnus. Zēniem bija jāizpilda interesanti un sarežģīti uzdevumi.

Paralēli visiem pasākumiem, skolā notika radošās darbnīcas „Latvijas karogs”, „Patriota lentīte” un „Latvijas simboli”, kur skolas audzēkņi varēja izpausties savā radošumā un fantāziju lidojumā.

Projekta Latvijas SKOLAS SOMA ietvaros tika piedāvāta koncertlekcija „Latvijas gadsimts”. Koncertlekciju skolēni noskatījās ar lielu interesi.

Svētku kulminācija bija muzikālais videokoncerts skolotājiem, skolas audzēkņiem, vecākiem, tehniskajiem darbiniekiem no mūsu skolas skolēniem.

Pēc svētkiem audzēkņiem kopā ar internāta skolotājiem tika piedāvāts parādīt savu erudīciju un aizpildīt testu „Kas ir patriotisms?”.

Patriotiskā mēneša izskaņā, audzēkņi kopā ar skolotājiem un internāta skolotājiem, pārrunāja paveikto darbu gatavojoties valsts svētkiem. Visi bija gandarīti par paveikto.

Gribētos pateikt lielu paldies visiem skolotājiem, audzinātājiem, kuri ir ieguldījuši savu laiku un darbu pasākumu sagatavošanā. Paldies arī skolēniem, kas piedalījās un vēl piedalīsies pasākumos un savu iespēju robežās arī tos organizēja.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *