Pirmās grāmatas svētki Naujenes pamatskolā

Buri, buri burtiņi
Jā, jā, jā.
Tās ir burvju durtiņas
Pa kurām ieiet var grāmatā… 

„Paliec sveika, Pirmā grāmata!” – šos vārdus Naujenes pamatskolas pirmklasnieki lepni veltīja savai pirmajai skolas grāmatai 13. februārī, kad skolā notika Ābeces svētki. Šie svētki ik gadu skolā tiek atzīmēti februārī pirms 1. klases brīvdienām, un tā ir iespēja katru gadu no jauna nostiprināt zināšanas un bērniem kopā ar vecākiem padarīt mācību procesu rotaļīgu. Ābeces svētki ir iespēja nepiespiestā gaisotnē vēlreiz uzsvērt, cik svarīgi ir apgūt lasītprasmi un ka šīs zināšanas ir jāturpina pilnveidot.

Kopš 1. septembra ir pagājis jau pusgads. Visu šo laiku 1. klases skolēni čakli atkārtoja burtus, mācījās lasīt zilbes, likt tās kopā vārdos un no vārdiem virknēt teikumus. Viņiem palīdzēja skolotāja Alita Kokina. Ābeces svētku  sarīkošanā skolotājai Alitai  bija labi  palīgi: Malvīne, Raganas Ānija un Enija, Briesmonītis, Laupītājs Cietpauris un Velnēns Elnēns (5. klases skolēni). Briesmonītis nozog bērniem burtus, kurus jāatgūst, izpildot dažādus uzdevumus.

Tā kā pirmklasnieki parādīja, ka prot gan lasīt, gan dziedāt un dejot, gan skandēt dzejoļus, tad ļaundariem nesanāca sabojāt jaukos svētkus un viņiem nācās atdot nozagtos burtus.

Skolas direktora vietniece izglītības jomā Ligita Kursiša svētku noslēgumā svinīgi  pasniedza pirmklasniekiem sertifikātus, kas apliecina, ka katrs 1. klases skolēns ir apguvis burtus un ir to pilntiesīgs lietotājs.

Pirmklasniekiem bija daudz viesu – vecāki, draugi, radi, skolotāji un visi sākumskolas skolēni.

Sākumskolas skolēni uz svētkiem bija ieradušies ar jaukām un interesantām dāvanām, kā arī ar sirsnīgiem priekšnesumiem  iepriecināja mūsu skolas juniorus. Mazie saka visiem lielu PALDIES un ir ļoti, ļoti priecīgi par dāvanām un vēlējumiem.

Foto galerija

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *