Projekta “Apaļš kā pūpols” februāra aktivitāte

Tuvojas pavasaris… tūlīt daba sāks mosties, arī cilvēki sāks rosīties – tīrīs mājas, dosies baudīt sauli, sāks smaržot grilēta maltīte… Tieši tāpēc “O fonda” projekta “Apaļš kā pūpols” februāra uzdevums ir saistīts ar šīm aktivitātēm. Skolēniem bija jāveido piecu dienu dienasgrāmata, kurā tika atzīmēti tie sadzīves ķīmijas līdzekļi, ko skolēni izmanto ikdienā. Izdarot šo darbu, tika apkopoti secinājumi:

  1. Meitenes sadzīves ķīmiju lieto vairāk nekā zēni, jo meitenes vairāk lieto dažādus kosmētikas līdzekļus.
  2. Katru dienu tiek lietota zobu pasta un ziepes, gandrīz katru dienu – trauku mazgājamais līdzeklis.
  3. Šajā epidemioloģiskajā situācijā ikdienas lietošanā parādās arī dezinfekcijas līdzeklis.
  4. Sadzīves ķīmijas lietošanu ietekmē arī tas, ka lielākoties laiks tiek pavadīts mājās (mājās meitenes nelieto tik daudz kosmētikas, mājās apstākļos tiek lietots mazāk dezinfekcijas līdzekļa).
  5. Skolēni lielākoties minēja to sadzīves ķīmiju, ko lietojuši paši personīgi, tomēr ir vēl arī līdzekļi, ko lieto citi ģimenes locekļi.
  6. Pārrunājot veikto darbu, skolēni atzīmēja, ka iespēju robežās ģimenes lietošanai cenšas iegādāties videi draudzīgus produktus, tomēr ne vienmēr tas izdodas.
  7. Kā atzīst skolēni, šis darbs lika pārdomāt, cik daudz ķīmisku vielu nonāk uz mūsu ādas un arī apkārtējā vidē.

Un vēl viens uzdevums – skolēniem bija jāizveido prezentācija ar informāciju par grilēšanas ietekmi uz cilvēka veselību. Veicot darbu, guvām noderīgu informāciju un secinājām, ka neskatoties uz grilēšanas kaitīgumu, tomēr nav vajadzības no tās attiekties pavisam, ja vien ievērojam dažus noteikumus. Ar tiem var iepazīties mūsu veidotajā prezentācijā.

Lai visiem jauka pavasara gaidīšana!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *