Projekts ”Kopā būt” Salienas vidusskolā

Salienas vidusskolā projekta ”Kopā būt” ietvaros tika piedāvātas dažādas aktivitātes, kas piesaistīja skolēnu un viņu vecāku uzmanību.

„Bez manis pasaulē ir vēl citi…”

Sākās projekts „ Bez manis pasaulē ir vēl citi…” ar pavasara ģimenes sporta svētkiem, ko gatavoja sporta skolotāja K. Glagoļeva un skolēnu pašpārvalde. Svētki parādīja, ka draudzīgās ģimenes prot kopā gan strādāt, gan arī labi atpūsties.

Vasaras brīvdienās skolēniem un viņu vecākiem bija iespēja piedalīties dažādos pasākumos, ko organizēja skolotāji.

8. jūlijā Neptūna svētki sākās ar teatralizētu uzvedumu, ko sagatavoja 10.-12. klases skolēni skolotāju Fainas Semjonovas un Jeļenas Zavadskas vadībā.

15. jūlijā notika pasākums ‘’Mārītes ceļojums dabā’’.

Pasākumā bija dažādi aizraujoši uzdevumi, piemēram: atrast kokus, kuri ir tikpat gari vai resni kā bērni. Bioloģijas skolotāja Zinaīda Šuhametova paskaidroja, kā noteikt koku augstumu un resnumu. Bērni grupās aizpildīja darba lapas un noskaidroja, kurš no pētītājiem kokiem ir pats augstākais un resnākais.

Bērni iepazinās ar aizsargājamu dižkoku valsti un parādīja savas zināšanas viktorīnā par kukaiņiem.

Pasākuma beigās dalībnieki izgatavoja suvenīru – talismanu ‘’Mārīte’’.

12. augustā notika pasākums „Velosipēdistu meistarklase”, ko gatavoja skolotāja Irēna Afanaseviča. Pasākuma mērķis bija visiem kopā ne tikai parādīt savas prasmes braukt ar velosipēdu pa šķēršļu trasi, bet arī atcerēties ceļu satiksmes noteikumus un pirmās palīdzības sniegšanas pamatprincipus.

Šķēršļu trase parādīja, ka nav nemaz tik viegli nobraukt pa dēli vai apstāties noteiktajā laukumiņā. Jaunajiem velosipēdistiem ļoti palīdzēja pieredze, kuru viņi ieguva, gatavojoties CSDD rīkotajam konkursam „Jauno satiksmes dalībnieku forums”.

Pasākums noritēja jautrā gaisotnē, un pēc sacensībām visus gaidīja saldās balvas.

5.-8. klašu skolēni piedalās pasākumā „Piedzīvojumu taka” (gatavoja skolotājas Ilona Vasiļjeva un Liāna Korabļova).  Visi atnākušie dalībnieki sadalījās 4 komandās un piedalās jautrās sacensībās. Katrai komandai bija savs kapteinis, savs nosaukums un sava devīze.

Skolēniem vajadzēja skolas teritorijā atrast daudzus punktus, kur katrā bija jāizpilda noteikts uzdevums. Dalībnieki atbildēja uz jautājumiem par Latvijas simboliku, dziedāja dziesmas, dejoja, aktīvi sportoja, minēja mīklas, daudz jokoja un smējās. Visi uzdevumi bija vērsti uz komandas saliedēšanu un sadarbību.

Pasākuma beigās katrs dalībnieks saņēma balvu.  Ieguvējs bija katrs, kas piedalījās.

Daudz patīkamu brīžu sagādāja dalībniekiem ceļojums ar plostiem pa Daugavu. Skaistos mūsu novada dabas ainavu skatus baudīja skolas padomes, skolēnu pašpārvaldes locekļi un skolotāji.

Ceļojums notika ar SIA ‘’Beibuks’’ plostiem, kas ir aprīkoti ar galdiem, soļiem, krēsliem, nojumēm un glābšanas vestēm. Ceļa posmā no Naujenes līdz Kraujai mēs apmeklējām Dinaburgas pils drupas, pagatavot ēdienus uz ugunskura, elpot svaigu gaisu, dzērām tēju un kopā dziedājām dziesmas. Ceļojuma gaitā radās jaunas idejas skolas padomes un skolēnu pašpārvaldes darbam. Īpašu prieku mums sagādāja Saeimas deputāta Riharda Eigima atpūtas parks Daugavas krastos. Mēs redzējām, ka deputāts prot saudzēt dabu un veidot skaisto savām rokām.

No 29. septembra līdz 7. oktobrim notika Veselības nedēļa, kuras gaitā dalībnieki daudz uzzināja par pienu un piena programmu, zīmēja etiķetes savam gardākajam piena produktam, paši pagatavoja un degustēja katras klases pagatavotos dārzeņu salātus un baudīja dažādu augu tēju smaržu un aromātu. Veselības nedēļas laikā runājām ne tikai par gardiem ēdieniem un dzērieniem, bet arī piedalījāmies kustību aktivitātēs, tikāmies ar cigun vingrošanas meistaru no Rīgas Glēbu Smirnovu.

Lekcijas ‘’Mana dzimta – manas dzīves spēks’’ laikā psihologs Glebs Smirnovs stāstīja par cēloņiem, kas izraisa nesaprašanos ģimenē, dusmas un depresijas stāvokli, un šo negāciju pārvarēšanas iespējām.

Lielu vecāku un vecāko klašu meiteņu uzmanību piesaistīja frizieru un vizāžistu lekcijas-meistarklases. Katram no mums ir svarīga gan fiziskā un garīgā veselība, gan arī sakopts ārējais izskats. Nozīmīgi ir tas, ka mūsu skolas 2014. gada absolvente Olesja Gasperoviča prot apvienot studijas Daugavpils Universitātē un radošu prasmi veidot skaistas frizūras. Viņa mācījās frizieru kursos un tagad iziet praksi skaistimkopšanas salonā „Lotoss-R”.

Katram no mums ir jāatceras, ka bez mums šai pasaulē ir vēl citi, un jāprot dalīties ar savām zināšanām, prasmēm un radošumu.

Foto galerija

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *