Projekts “Kopā būt” Sventes vidusskolā

Sventes vidusskolā notika Daugavpils novada domes finansētais projekts „Kopā būt’’, kurš uzsāka savu darbību 2015. gada jūnijā un beidzās 2015. gada novembrī.

Projekta ”Kopā varam, kopā darām” mērķis bija saliedēt, izjust un celt atbildības sajūtu par savu bērnu, palīdzēt viņam veidoties kā personībai. Viens no galvenajiem projekta uzdevumiem bija dialoga veidošana starp skolu un ģimeni. Šāda sadarbība veicina veiksmīgu audzināšanas procesu.

Viena no galvenajām prioritāte skolas darbā ir saikne ar ģimeni. Skolas un ģimenes sadarbība bija virzīta uz vecāku iekļaušanu audzināšanas procesu skolā, ārpus skolas, bērnu un pedagogu saiknes nostipirināšanu.

Ģimenes ir dažādas. Katrai ir savas problēmas un grūtības,tādēļ grūti dot viennozīmīgu atbildi, kā sadarboties ar ģimeni.

Projekta ietvaros tika izmantotas grupas un individuālās sadarbības formas, aktivitātes un nodarbības vadīja skolas psiholoģe Marija Vasalauskiene.

Tika noorganizētas un novadītas tikšanās ar psihologu Marinu Kuzņecovu, sociālo darbinieku Ingūnu Bogatirjovu, nepilngadīgo lietu inspektori Inesi Kiseļovu un mācītāju Rolandu Šakalu. Daudzos pasākumos piedalījās vecāki kopā ar bērniem un skolotāji. Šo tikšanos mērķis bija palīdzēt rast sapratni un kontaktu vecākiem ar saviem bērniem.

Īpaši paaugstināta interese un saliedētība veidojās intelektuālajās spēlēs starp vecākiem un bērniem, kopīgos izbraukumos pie dabas, ekskursijās, muzeju apmeklējumos. Projekta ietvaros tika organizētas ekskursijas uz Aglonu un novadīta nodarbība Aglonas maizes muzejā, Preiļu leļļu muzeju, Marka Rotko mākslas centru.

Vecāki aktīvi iekļāvās darbā un tika novērota interese no abām pusēm. No vecāku puses bija izteikts priekšlikums turpināt kopējo sadarbību.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *