Projekts “Vēstures mācības nākošajam paaudzēm”

2013.gada aprīlī Daugavpils un Ilūkstes novadu vēstures skolotāji viesojās Lietuvas Republikā  Kedaiņu rajona Šetas ģimnāzijā. Tikšanās rezultātā rodas kopīgais projekts.

2014.gada 24.janvārī Sventes vidusskolā notika projekta dalībnieku tikšanās.

Starptautiska projekta dalībnieki: Eglaines pamatskolas Latvijas un pasaules vēstures skolotāja E.Linkeviča, Lāču pamatskolas Latvijas un pasaules vēstures skolotāja A.Kondrašenkova, Ilūkstes Sadraudzības vidusskolas latviešu valodas skolotāja Z.Kedere, Naujienes pamatskolas Latvijas un pasaules vēstures skolotāja I.Čalenko, Sventes vidusskolas Latvijas un pasaules vēstures skolotāja I.Pipčenko, Šetas ģimnāzijas direktore Antanida Likšiene, Salienas vidusskolas Latvijas un pasaules vēstures skolotāja N.Leončuka.

Projekta tēma ir “Vēstures mācības nākošajam paaudzēm”, projekts atbalstīts Eiropas projekta Eiropa for citizen (Eiropas pilsoņiem) ietvaros. No Latvijas puses šajā starptautiska projektā piedalās 5 Daugavpils novada skolas: Lāču pamatskola, Naujienes pamatskola, Salienas vidusskola, Sventes vidusskola, un Špoģu vidusskola. No Ilūkstes novada pēc šī projekta strādā Eglaines pamatskola un Sadraudzības vidusskola.

Projekta mērķi:
1. Savākt materiālus grāmatai, kuru kopā jāuzraksta līdz maija mēnesim un Lietuvā tā būs izdota. Grāmatas nosaukums “Latvijas/Lietuvas pierobeža padomju okupācijas laikā: pretošanās, pirmie kolhozi, deportācijas”.
2. Savākt laika posma liecības, foto, dokumentus, atmiņas, kurus var izmantot skolotāju turpmākajā darbā.
3. Organizēt aprīlī plenēru un uzzīmēt laikmeta ēku drupas, lai Lietuvā jūnijā sagatavot zīmējumu izstādi.

Jūnijā Lietuvā ir plānots  sarīkot Starptautisko konferenci, kurā var piedalīties visi projekta dalībnieki.

Darbā pēc projekta iesaistīti gan skolas skolotāji, gan skolēni. Notikušas tikšanās un sarunas ar Sventes pagasta iedzīvotājam, materiālu petīšana Daugavpils Valsts Zonālajā arhīvā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *