Putras mēnesis Špoģu vidusskolā

Atsaucoties uz AS „Rīgas Dzirnavnieks” aicinājumu, oktobrī  Špoģu vidusskolas 1.-4.klašu skolēni iesaistījās Vislatvijas Putras programmas aktivitātēs. Programmas ietvaros klasēs notika Putras stunda, kurā skolēni varēja parādīt savas zināšanas par Latvijas labības kultūrām, graudaugu augšanas un apstrādes procesu, kā arī iegūt jaunas zināšanas šajā jomā. Skolotāji palīdzēja bērniem izveidot Putras grāmatu, kurā bērni minēja mīklas, izskaidroja sakāmvārdus, sacerēja Putras pasaku, kā arī ievietoja savu iegūto informāciju par šo tēmu.

Sadarbībā ar skolas ēdnīcas darbiniekiem varējām vērot, kā tiek gatavotas dažādu graudu putras, kā arī nogaršot tās. Konstatējām, ka skolas pavāru gatavotās putras ir ne vien ļoti garšīgas, bet arī veselīgas un noderīgas augošam organismam.

Vislielāko atsaucību guva putru recepšu veidošana un apsveikumu darināšana Herkulesa 60 gadu jubilejā.

Programmas noslēgumā skolēni tika aicināti uz Putras balli. Tajā skolotājas Māras un Gunas atveidotie varoņi- piedegusī putra un nemākulīgais pavārs- ar improvizētu ludziņu un jokiem atgādināja bērniem par putras tapšanas gaitu. Pasākumā skolēni sacentās mīklu minēšanā, putras sastāvdaļu noteikšanā, atcerējās vecās, labās latviešu tautas rotaļas, dziedāja „putrīgas” dziesmas.

Noslēgumā mazie kārumnieki saņēma AS „Rīgas Dzirnavnieks” sarūpētās gardās balvas un nosolījās nākamgad „putroties” atkal. „Bija forši!” teica 2-klasnieks Maksims.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *