Putras stunda Kalupes pamatskolā

No 9. oktobra līdz 8. novembrim norit Vislatvijas Putras programma. Arī Kalupes pamatskola jau vairākus gadus iesaistās šajā pasākumā.

23. oktobrī  1., 2., 4. un 7. klase piedalījās Putras stundā, kurā noskatījās „Rīgas Dzirnavnieka” piedāvāto prezentāciju un video un kopā ar skolotāju Inesi uzzināja daudzus interesantus faktus par graudaugiem un to veselīgumu. Putra ir nozīmīgs latviešu virtuves un kultūras mantojums. Tās nosaukumu lieto dažādos latviešu sakāmvārdos, līdz ar to skolēni uzzināja, kā putra var palīdzēt ikdienā izkopt sarunas mākslu un bagātināt valodu ar jauniem izteicieniem.

Putras stundā bērni labprāt minēja skolotājas Initas uzdotās āķīgas mīklas par labību. Skolotājs Vitālijs un 7. klase visus iepazīstināja ar latviešu tautas ticējumiem, savukārt skolotāja Renāte ekspresviktorīnā pārbaudīja, vai visi ir bijuši uzmanīgi klausītāji.

Pasākuma noslēgumā bija jautras rotaļas, putras degustācija un garšīgas balviņas no „Rīgas Dzirnavnieka” par aktīvu darbošanos.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *