Putrings Salienas vidusskolā

Māte mani audzināja
Kā to balto ābolīti:
Putru ēdu, medu dzēru,
Pienā muti nomazgāju.

Lai veicinātu bērnu zināšanas par graudaugu lomu uzturā un veidotu veselīga dzīvesveida tradīcijas, Latvijas mācību iestādēs norisinājās Putras programma. Putras programmas mērķis ir radīt jaunas putras ēšanas tradīcijas un popularizēt putras kā mūsdienīgu ēdienu, tādā veidā mainot sabiedrības uzskatus par putru kā vienveidīgu un nepievilcīgu ēdienu.

Putras programmas ietvaros Salienas vidusskolā 5. – 8. klasēm notika divas nodarbības. Pirmajā nodarbībā skolēni tika iepazīstināti ar mācību materiālu „Putrings jeb ceļvedis, kāpēc graudaugi ir veselīgi”. Bērni skatījās pamācošus videomateriālus, kurus ierunāja sabiedrībā populāri cilvēki – sportisti, dziedātājas un dietologi. Vēlāk viņi pārbaudīja savas zināšanas, atbildot uz jautājumiem un pildot testu. Skolēniem bija iespēja apskatīt dažādus Latvijas graudaugus, no kuriem tiek gatavotas garšīgas un veselīgas graudu pārslas. Interesanti bija iepazīties ar daudzajiem sakāmvārdiem, kuros izmantots vārds putra. Nākamajai nodarbībai tika uzdots mājas darbs: sagatavot parunas par putru, pagatavot dažādus putras ēdienus un izstāstīt recepti, kā arī izdomāt muzikālu zibakciju.

Sasmēlušies zināšanas un idejas pirmajā nodarbībā, pēc nedēļas otrajā nodarbībā skolēni parādīja gan interesantus parunu inscenējumus, gan oriģinālas putras receptes, gan uzmundrinošu deju flešmobu jeb zibakciju. Bija ļoti interesanti! Liels paldies vecākiem un klašu audzinātājiem, kuri palīdzēja bērniem pagatavot garšīgus ēdienus! Lūk, dažas oriģinālas receptes: uz pannas nelielā eļļas daudzumā apgrauzdēt auzu pārslas ar cukuru līdz cukurs karamelizējies, tad pārslas pārliet ar izkausētu šokolādi un pārkaisīt ar žāvētiem augļiem; rīsu putrai pārlikt sautētas vistas gabaliņus un pārliet ar krējuma un tomātu mērci.

Kas var būt garšīgāks par putru?

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *