Radošā darbnīca “Ziemassvētku zvaniņš” Špoģu vidusskolas 1.-4. klašu skolēniem

Ziemassvētki ir brīnumu gaidīšanas laiks, kad krītoša sniegpārsla ienes mieru dvēselē un daba izdzīvo vistumšāko nakti, lai atkal dotu ceļu gaismai. Šajā skaistajā gada laikā, iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros, Špoģu vidusskolas 1.-4. klašu skolēniem bija iespēja gatavoties Ziemassvētkiem kopā ar amatu meistaru keramikā Valdi Grebežu.

Radošo darbnīcu “Ziemassvētku zvaniņš” amatnieks iesāka ar stāstījumu par mālu, tā īpašībām un rosināja skolēnus ātrāk uzsākt zvaniņa formas veidošanu, jo mālam piemīt īpašība ātri sacietēt. Katrs skolēns, saņemot māla sagatavi, sākumā iepazina māla īpašības: krāsu, smaržu un plastiskumu. Pēc neilga laika jauno mākslinieku rokās katra māla sagatave ieguva individuālu izskatu. V.Grebežs demonstrēja iespējamos izgreznošanas variantus, un skolēni nekavējoties sāka zvaniņu apgleznošanu, izmantojot koka irbulīšus. Zvaniņi tika izrotāti ar dažādiem Ziemassvētku rotājumiem: zvaigznītēm, sniegpārsliņām, sirsniņām, bumbiņām un virtenēm. Atbildīgs bija arī uzdevums izveidot zvana mēles sastāvdaļu – apaļu māla bumbiņu. Darba noslēgumā skolēni parakstīja savu zvaniņu, un ļoti daudzveidīgas zvaniņu formas tika novietotas kastē, lai dotos uz apdedzināšanu. Radošās darbnīcas noslēgumā V.Grebežs skolēniem lūdza atbildēt uz jautājumiem par māla iegūšanu, veidiem, īpašībām un izmantošanu.

Pēc nedēļas, kad izveidotie zvaniņi jau apdedzināti atceļoja pie skolēniem, viņi veica pēdējos uzdevumus – atpazina katrs savu zvaniņu, iestiprināja zvana mēli un visa klase kopā ieskandināja Ziemassvētkus.

Zvaniņu skaņām skanot, skolēni vēlēja viens otram gaišus Ziemassvētkus, veiksmi, panākumus un radošu enerģiju Jaunajā gadā!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *