Randeniešu dalība misijā “Zeme”

16. decembrī Randenes pamatskolas skolēni, ievērojot visus distancēšanās noteikumus, skatījās Dirty Deal Teatro piedāvāto režisores Ingas Tropas-Fišeres zinātnisko fantāziju bērniem “Misija: Zeme” attālinātās komunikācijas platformā “Zoom”, bez kuras skolas ikdiena jau kļuvusi neiedomājama.

Šī izrāde tapusi un tiek rādīta Latvijas kultūrizglītības programmā “Latvijas skolas soma” ietvaros. Mazos skatītājus tā rosināja aizdomāties par mūsdienu aktuālām tēmām – ekoloģisko situāciju uz planētas. Darbība aizsākas tālajā 2118. gadā. Galvenie varoņi, H2O institūta vecākais inspektors Jānis un biškope un zemes agroloģisko mērījumu pētniece Elizabete, kosmiskajā kuģī grib doties prom uz citu galaktiku, jo Zeme tūlīt ies bojā.

Skolēniem tika piedāvāts liels ekskurss pagātnē. Tik tālā pagātnē, kad planētas Zeme pirmie iemītnieki bija sēra baktērijas. Randenieši kopā ar galvenajiem varoņiem ne tikai izzināja Zemes rašanās vēsturi, bet arī stājās pretī magnētiskajām vētrām, skābajiem lietiem, ķiberērgļa uzbrukumiem.

Lielu spriedzi radīja tas, ka kosmosa kuģis ar abiem varoņiem negribēja pacelties. Zeme negribēja laist tos projām. Un ne tādēļ, ka cilvēkam mūžam jābūt atbildīgam par to, ko viņs ir veidojis un pārveidojis. Bet, iespējams, tāpēc, ka Zeme un neapdomīgais, pārgalvīgais cilvēks paliek viens vesels.

Un atrisnājums bija kā Sprīdīti – laimes zeme ir tepat, blakus.

Ingas Tropas-Fišeres izrāde meklē kompetenču pieeju ar savu skatītāju, lai aizraujoši un uzskatāmi papildinātu un atkārtotu mācību priekšmetus par daudzām tēmā. Tās laikā skan skolēniem jau zināmi un vēl nezināmi termini, piemēram, baktērijas, meteorīts, komēta, kontinents, evolūcija, zemes garoza, vienšūņi, oglekļa dioksīds un citi. Un tas labi sapludina zinātnisko ar fantastisko.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *