Rīga no putna lidojuma

Septembra nogalē Randenes pamatskolas skolēni devās mācību ekskursijā uz Rīgas aviācijas tehnikas muzeju un Latvijas radio un televīzijas skatu torni.

Aviācijas muzejs ir vienīgais šāda veida muzejs Baltijā. Ierindojies starp lielākajiem lidaparātu muzejiem Eiropā. Esošie eksponāti vākti 40 gadus. Kopā tie ir 47. Te aplūkojams arī helikopters Mi-24A, kas faktiski ir lidojošs tanks – smagākais, ātrākais un efektīvākais kaujas helikopters pasaulē.

Skolēni ne tikai apskatīja daudzos lidaparātus, bet viņiem bija iespēja iekāpt helikopterā, pasēdēt pilota kabīnē, redzēt īsto „melno kasti”, kāpt pa trapu, uzzināt ātrumu, ar kādu lido lidmašīnas, to masu un sasniedzamo augstumu.

Otrs pieturas punkts ekskursijā – Latvijas radio un televīzijas skatu tornis. Audzēkņi varēja aplūkot valsts galvaspilsētu no putna lidojuma. Skatu laukums atrodas 97 metru augstumā. Tā, kā pastāstīja gide, ir augstākā skatu vieta Rīgā. Uzzināt nianses, kas saistītas ar torņa celtniecību un interesantus faktus.

Kopējais torņa augstums ir 368 m augsts un ieguvis Eiropas Savienības augstākā televīzijas torņa statusu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *