Rokopera “Mauglis” Naujenes pamatskolā

Sakarā ar to, ka klātienes pasākumi nav iespējami, Naujenes pamatskolas sākumskolas skolēniem decembrī tika piedāvāta jaunā Mārtiņa Brauna rokopera “Mauglis”, ko skolēni noskatījās attālināti. Šo iespēju mums piedāvāja nodibinājums “Latvijas Jaunatnes teātris” un SIA “Producents.lv ”projekta “Latvijas Skolas soma” ietvaros.

Rokopera ‘’Mauglis’’ ir viens no zināmākajiem dzejnieka Ulda Bērziņa un komponista Mārtiņa Brauna kopdarbiem, kas 2021.gada oktobrī piedzīvoja savu otro atkārtoto krāšņo iestudējumu. Tajā piedalījās tādi aktieri un dziedātāji kā Igors Siliņš, Kārlis Tols, Ieva Sutugova, Jānis Jarāns, Jānis Kirmuška u.c., kā arī TDA ’’Dzintriņš’’ dejotāji. Skatoties rokoperu, skolēni izbaudīja aktieru meistarīgo tēlojumu, interesanto horeogrāfiju, izrādes krāšņos tērpus, kā arī komponista Mārtiņa Brauna mūziku mūzikas grupas dzīvajā izpildījumā.

Rokoperas „Mauglis” skatīšanās palīdzēja 4. klases skolēniem izprast mācību priekšmeta teātra māksla apgūstamās tēmas, bet 5. klases skolēni atcerējās šajā mācību priekšmetā mācīto. Savukārt 1.-3.klases skolēnus tā ieveda rokoperas un mūzikas pasaulē. Vizuālās mākslas stundās bērni redzēto attēloja zīmējumos.

Izrāde bērnos raisīja pozitīvas emocijas, kā arī lika padomāt par saticību, draudzību un nodevību, cilvēka un dabas attiecībām, dabas likumiem un cilvēka attieksmi pret citādo. Turklāt tā skolēniem bija jauna pieredze, kā savādākos apstākļos koncentrēties un uztvert priekšnesumu.

Mūsu skolēni ir ļoti pateicīgi par šīm iespējām, ko sniedz iniciatīva “Latvijas Skolas soma”. Ar nepacietību gaida nākamās izrādes, pasākumus un koncertus! Paldies visiem, kuri skolēnu dzīvi šajos apstākļos padara interesantāku un emocionālāku!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *