Rudenīgais mini zoo apmeklējums

Randenes pamatskolas jaunāko klašu skolēni, projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros, septembra izskaņā devās mācību ekskursijā uz minizoo JuRita, kas atrodas Daugavpils novada Naujenes pagasta Eglītēs.

Te skolēni uzzināja daudz jauna un interesanta par zoodārza iemītniekiem, to vidū ļoti neparastiem kā alpakas, lamas, ķenguri, dambrieži, punduraitas, pundurkazas. Izrādās, ka lama ir ļoti izturīga, tāpēc viņu izmanto kā nastu nesēju dzīvnieku – viņa bez atpūšanās var nest 50 kg smagu kravu pat 12 stundas. Toties tad, kad piedzimst ķengurs, tas nav lielāks par ķirsi, bet aizstāvoties tie spēj rūkt kā suns. Ne tik eksotiskam dzīvniekam kā trusis ir 28 zobi, skrienot tas var sasniegt ātrumu 48 km/h un sakošļā barību vismaz 120 reizes minūtē.

Audzēkņiem bija iespēja ne tikai uzzināt jaunus faktus par minizoo iemītniekiem, bet arī pakontaktēties ar tiem. Pabarot kazlēnus un ponijus, aptaustīt trušu kažociņus, paklausīties triju ēzelīšu kori, kā arī vienkārši pavērot dzīvnieku uzvedību. Jāpiebilst, ka vienīgais, kas šajā saulainajā dienā nebija viesmīlīgs pret ciemiņiem, bija ķengurs. Viņš tā arī neizgāja no savas mājiņas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *