Sācies jaunais mācību gads Špoģu vidusskolā

Saules staru apspīdēts ir sācies jaunais mācību gads Špoģu vidusskolā un startu tam deva 1. septembris. Šogad Zinību diena bija daudzkārt lielāki svētki, jo pēc ilgāka laika skolēni un pedagogi atgriezās skolā. Satikšanās prieks un skolēnu smaidi Zinību dienas svinībās iedvesmoja visus jaunam darba cēlienam.

Svinīgās uzrunas un laba vēlējumus skolēniem, skolotājiem un vecākiem, mācību gadu uzsākot, teica skolas direktore Ināra Ondzule, Augšdaugavas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja 1. vietnieks Aivars Rasčevskis un Višķu pagasta pārvaldes vadītājs Jānis Proms.

Jauno mācību gadu šogad ir uzsākuši 263 skolēni, no tiem 22 pirmklasnieki, kuru audzinātāja būs Guna Pētersone. Šis septembra rīts vislielāko satraukumu ir nesis mūsu divpadsmitajiem, jo sākas atbildīgākais posms viņu skolas gaitās, kas iezīmēs ceļu uz nākotnes sapņu piepildījumu, kā arī svētku satraukumu izjuta 1. klase, jo sagaida interesantu pārsteigumu un atklājumu laiku. Pirmās skolas dienas neatņemama tradīcija – uz svinīgo pasākumu pirmklasniekus ar lieliem ziedu pušķiem rokās ieveda jau rūdītie divpadsmitie. Pirmklasnieki jutās omulīgi, droši un priecīgi, visiem klātesošajiem demonstrējot savu uzstāšanās prasmi. Kā piemiņa no šīs dienas mazajiem skolniekiem būs M. Stārastes pasaku grāmata “Laimes zeme”.

Aizvadītās vasaras nozīmīgs notikums skolēniem bija dalība XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku pasākums “Saulesvija”, tāpēc visi skolēni, kuri apguva svētku repertuāru, veidoja video sveicienus, piedalījās videoklipu filmēšanā, Zinību dienā tika sveikti ar skolas saimes gavilēm un svētku organizatoru sarūpētajām pateicībām un dāvanām.

Augusta beigās skolai pienāca priecīga ziņa no Latvijas Olimpiskās Komitejas: mūsu skolai ir savs čempions Emīls Aleksejevs (5 gadi), kurš “Olimpiskās dienas 2021” zīmējumu konkursā “Apsveikums Latvijas sportistiem Tokijas Olimpiskajās spēlēs” ir ieguvis 2. vietu valstī! Svinīgajā pasākumā viņš tika sveikts ar Latvijas Olimpiskās komitejas dāvanām. Paldies skolotajai Dacei Aleksejevai!

Ar saviem priekšnesumiem visus priecēja vokāli instrumentālais ansamblis “Bulta” (vadītāji Viktors Leonovičs un Diāna Soboļeva) un pagājušā gada daudzu virtuālo akordionistu konkursu laureāts Rolands Kļavinskis (skolotāja Vija Petrova).

Arī šogad skolēniem būs iespēja pilnveidot savas zināšanas programmas Latvijas skolas soma aktivitātēs – iepazīt Latvijas mākslas vērtības, redzot, klausoties, līdzi muzicējot un citādi iesaistoties visdažādākajās norisēs.

Individuālo izglītības vajadzību un vēlmju īstenošanai skolā darbosies dažādi pulciņi: koris, vokālais ansamblis, novadpētniecība, fotodokumentēšana, mazpulki, vides pētnieki, teātra pulciņš, tautas dejas, ceļu satiksmes noteikumi (ar reģistrāciju CSDD autovadītāju apliecības vai velosipēdista apliecības iegūšanai), skatuves darbības pamati, žurnālistika, sporta spēles un vieglatlētika. Kā jaunums skolā sāks darboties vizuālās mākslas pulciņš un Latgaliešu rakstu valodas apguves pulciņš. Padziļināt zināšanas skolēniem būs iespēja fakultatīvajās nodarbībās.

Jauniešiem no 10 – 21 gadu vecumam tiks aicināti piedalīties Jaunsardzes aktivitātēs, kuru mērķis ir jaunatnes izglītošana valsts aizsardzības jomā, patriotisma, pilsoniskās apziņas, biedriskuma, drošsirdības, fizisko spēju un disciplīnas sekmēšanā.

Skolā turpinās darbu projekts “Pumpurs”, kur skolēni saņems individuālas konsultācijas mācību priekšmetos un uzlabot savu snieguma kvalitāti.

Jaunais mācību gads būs ar daudzām drošības prasībām, kas ieviestas tikai ar vienu mērķi – lai mācības varētu notikt klātienē. Ir noteikts, ka klātienes nodarbībās var piedalīties, uzrādot vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu vai apliecinājumu par Covid -19 testa negatīvu rezultātu. Nevakcinēto skolēnu un darbinieku testēšana notiks pēc Veselības ministrijas noteikta algoritma. Ievērojot drošas skolas principus, aicinām vecākus būt saprotošiem un līdzatbildīgiem, jo mērķis ir gādāt drošu vidi, lai pasargātu bērnus un skolas darbiniekus.

Sveicam skolotājus, skolēnus un viņu vecākus jaunajā mācību gadā!

Prieku mācīt un mācīties!

Veiksmi, iedvesmu un stipru gribu, kāpjot Lielajā Zinību kalnā!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *