Sākas skolu komandu pieteikšanās erudīcijas konkursam ”eXperiments”

Reģistrācija Latvenergo koncerna skolēnu erudīcijas konkursam ”eXperiments” notiks līdz 19. februārim mājaslapā www.experiments.lv. Šogad konkurss būs vēl plašākā mērogā – ar sešām pusfināla kārtām reģionu centru lielākajās pilsētās. Lai piedalītos un cīnītos par galveno balvu – ceļojumu uz siltajām zemēm – jāizveido komanda ar sešiem 8. vai 9. klašu skolēniem un skolotāju – konsultantu. Pēc reģistrācijas dalībnieki sāk pirmo 20 „Iesildīšanās testa” uzdevumu risināšanu.

Konkurss notiek vairākos posmos gan portālā www.experiments.lv, gan klātienē. Jaunums ”eXperimentā” – sacensības dažādās Latvijas pilsētās – palīdzēs jauniešiem vēl daudzpusīgāk sagatavoties noslēguma spēlei. Skolēniem būs iespēja iegūt pieredzi, novērtēt citu komandu zināšanas, iznest skolas vārdu plašākā sabiedrībā un parādīt, cik apjomīgs sagatavošanās darbs paveikts.

Āris Žīgurs, AS “Latvenergo” valdes priekšsēdētājs: „Konkurss ”eXperiments” ir viens no veidiem, kā apgūt fiziku kopā ar skolas biedriem interesantā un atraktīvā veidā. Iespējams, dalība konkursā var arī palīdzēt pieņemt lēmumu pat par karjeras izvēli. Ik gadu pārliecināmies, ka jaunieši ar savu degsmi un enerģiju spēj paveikt vairāk nekā paši apzinās. Fizikas zināšanas kļūst arvien pieprasītākas darba tirgū – arī Latvenergo koncernam gan šobrīd, gan turpmāk būs vajadzība pēc sertificētiem nozares profesionāļiem. Jauniešiem arī būtu savlaicīgi jādomā par savu nākotni, piemēram, sākot gatavoties centralizētajam eksāmenam fizikā jau tagad pamatskolā.”

”eXperiments” norises posmi:
– Komandā seši 8. vai 9. klašu skolēni un skolotājs – konsultants;
– Reģistrācija www.experiments.lv līdz 19. februāra plkst. 18.00;
– „Iesildīšanās tests” līdz 20. februāra plkst. 18.00;
– „Eksperimentālais izaicinājums” no 21. februāra līdz 13. martam;
– Pusfinālu kārtas reģionos marta beigās un aprīlī;
– Fināls televīzijas spēlē kanālā LNT (maijā).

Latvenergo koncerns erudīcijas konkursu organizē kopā ar mācību portālu par fiziku Fizmix, Rīgas Tehnisko universitāti, Rīgas Tehniskās universitātes Studentu parlamentu, žurnālu zinātkāriem lasītājiem “Uzzini!”, Latvijas populārāko ziņu portālu “Delfi”, skolēnu un studentu karti “ISIC”, graudu pārstrādes uzņēmumu “Dobeles dzirnavnieks” un izglītības uzņēmumu “Lielvārds”.

Erudīcijas konkurss notiek jau 19. gadu pēc kārtas. Iepriekš ”eXperiments” bijis pazīstams kā „Vatiņš”, „Voltiņš” un „Kam gaišāka galva?”. Laikam ritot, mainījies konkursa nosaukums, bet nemainīga palikusi dalībnieku erudīcija, azarts un vēlme iegūt jaunas zināšanas.

Sintija Zīriņa
Konkursa ”eXperiments” koordinatore
Tālr.: 67242503; 29419656
E-pasts: info@experiments.lv
www.experiments.lv

Draugiem.lv: draugiem.lv/experiments
Twitter.com: twitter.com/_eXperiments
Facebook.com: facebook.com/eXperimentsLV

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *