Sākumskolas nedēļa Naujenes pamatskolā

Tradicionāli Naujenes pamatskolā katru gadu notiek sākumskolas nedēļa, kuras laikā pedagogi izglītojamajiem organizē papildus izglītojoša rakstura pasākumus. Šogad sākumskolas nedēļa notika no 13. līdz 17. aprīlim. Tā pagāja Aspazijas un Raiņa 150. jubilejas zīmē.

Katra diena bija veltītam kādam interesantam pasākumam, kas atklāja Aspazijas un Raiņa darbu burvību.

Pirmdien, 13. aprīlī, gan sākumskolas, gan pamatskolas skolēni varēja iepazīties ar 4. klases skolēnu sienas avīzi „Raiņa un Aspazijas dzejas pasaule”. Tā ne tikai iepazīstināja ar dzejnieku daiļradi, bet arī ar dzejas fragmentiem.

14. aprīlis Naujenes pamatskolas skolēniem paliks atmiņā ar bibliotekāro stunda „Tāda es esmu…”, kuru vadīja Naujenes tautas bibliotēkas Bērnu nodaļas bibliotekāre Skaidrīte Kardele. Bibliotekārās stundas gaitā bērni ar interesi klausījās stāstījumu par Aspazijas dzīvi un daiļradi. Aizraujoša un krāsaina prezentācija palīdzēja daudzveidot un bagātināt bērniem sniegto informāciju. Savukārt sākumskolas skolēni Bibliotekārās stundas laikā piedalījās ar Aspazijas dzejas lasījumiem.

Ilgi sākumskolas skolēnu atmiņā paliks trešā sākumskolas nedēļas diena, jo 15. aprīlī sākumskolas skolēniem tika piedāvāta muzeja stunda „Vai atmini mani? Rainis”. Šo stundu mūsu skolas mazajiem skolēniem vadīja Berķeneles muzeja darbinieces Inese Bērziņa un Lilita Novicka, kas bija iejutušās Raiņa māsu – Līzes un Doras –  tēlos. Tas bija saistošs un interesants pasākums, kurā 1.–4. klašu skolēni ne tikai iepazinās ar Raiņa bērnības dienu zemi, bet arī aktīvi un aizraujoši darbojās paši. Patīkams pārsteigums bija skolēnu veidoto animācijas filmu demonstrējums un atraktīvā fizminūte kopā ar Raini. Muzeja stunda palīdzēja iepazīt Raini mazliet no cita skatupunkta, ieraudzīt viņā mazo un nerātno zēnu.

Ceturtdien visās sākumskolas klasēs bija aplūkojamas Aspazijas un Raiņa daiļradei veltītas izstādes.

Pēdējā sākumskolas nedēļas dienā, 17.apīlī, draudzīgā gaisotnē sākumskolas skolēni iepazinās ar Raiņa un Aspazijas darbu ekranizācijām.

Liels paldies Skaidrītei, Inesei un Lilitai par izzinošajām, interaktīvajām un saistošajām stundām, bet skolēniem – par aktīvu piedalīšanos sākumskolas nedēļā!

Foto galerija

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *