Sākumskolas nedēļa Silenes pamatskolā

No 15. līdz 19. februārim skolā tika aizvadīta sākumskolas nedēļa, kuras laikā pedagogi izglītojamajiem organizēja papildus izglītojoša rakstura pasākumus.

Katra diena bija veltītam kādam mācību priekšmetam – latviešu valodai, matemātikai, literatūrai, dabaszinībām.

Pirmdien, 15.februārī, gan sākumskolas, gan pamatskolas skolēni varēja iepazīties ar sākumskolas skolēnu izrotātajiem burtiem un nobalsot pat sev patīkamāko burtu. Dienas beigās visi kopā atkārtojām alfabētu un iemācījāmies dziesmiņu „Joka pēc alfabēts”.

16.februāris sākumskolas skolēniem paliks atmiņā ar matemātisko pēcpusdienu , kuru vadīja skolotāja Daina Grigorjeva. Stundas gaitā bērni ar interesi klausījās stāstījumu par zinātni – matemātiku. Aizraujoša un krāsaina prezentācija palīdzēja daudzveidot un bagātināt bērniem sniegto informāciju. Bērniem tika piedāvātas darba lapas, kuras izpildot viņi demonstrēja savas zināšanas gan saskaitīšanā, gan reizināšanā.

17.februārī skolas gaitenī bija aplūkojama sākumskolas skolēnu pasaku ilustrāciju izstāde, bet dienas beigās notika saruna par pasakām. Skolēni uzzināja daudz interesanta par pasakām, par saiti www.pasakas.net, kā arī noskatījās 2 multfilmas „Neparastie rīdzinieki” un „Kā brālītis Trusītis uzvarēja Lauvu ”.

Ilgi sākumskolas skolēnu atmiņā paliks ceturtā sākumskolas nedēļas diena, jo 18. februārī sākumskolas skolēniem tika piedāvāta dabaszinību stunda. Skolotāja Inga Miezīte – Pučinska parādīja aizraujošo dabaszinībās izmantojot eksperimentu metodi. Eksperimentu pamattēma bija ūdens, tā īpašības un spēja reaģēt ar citām vielām. Skolēni iemācījās: kā pārliet ūdeni no vienas glāzes citā, tām nepieskaroties; kā dabūt olu no ūdens nesamērcējot rokas; kā sasmelt glāzē izlietu ūdeni, kā arī citus eksperimentus. Bet bērniem visspilgtākās emocijas radīja mini vulkāna izveidošana. Dabaszinību stunda palīdzēja iepazīt šo mācību priekšmetu mazliet no cita skatupunkta.

Pēdējā sākumskolas nedēļas dienā, 19.februārī, draudzīgā gaisotnē sākumskolas skolēni sadalījās 4 grupās un sacentās savā starpā, atbildot uz visu mācību priekšmetu jautājumiem, iesaistoties sākumskolas viktorīnā. Lai gan gaisotne bija draudzīga, tomēr cīņa izvērtās ļoti saspringta, jo ikviens gribēja parādīt savas iegūtās zināšanas. Komandai, kura uzvarēja, bija tikai 3 punktu pārsvars.

Pasākuma noslēgumā skolēni saņēma balvas par aktivitātēm, kurās iesaistījās visas nedēļas garumā.

Liels paldies skolotājām Ingai, Dainai un Tatjanai par izzinošajām, interaktīvajām un saistošajām stundām, bet skolēniem – par aktīvu piedalīšanos sākumskolas nedēļā!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *