Sākumskolas skolēni iesāk Patriotu nedēļu un svin Latvijā tradicionālo Mārtiņdienu

10.novembrī Špoģu vidusskolas skolēni mācības uzsāka pacilātā gaisotnē- ar kopīgu rīta līniju. Patriotu nedēļas ietvaros sākumskolēni ieskandināja Latvijas nedēļu. Tika iedegta simboliska svecīte par godu šim notikumam. Skolēni saņēma Latvijas nedēļas notikumu kalendāru grāmatzīmju veidā un veiksmes vēlējumus turpmākās nedēļas pasākumiem- lāpu gājienam Lāčplēša dienā, sava nelielā Likteņdārza izveidošanai, dzejoļu konkursam, Latvijas grāmatas zīmēšanai un rakstīšanai klasēs, skolas koncertam un sākumskolēnu erudītu konkursam. Tāpat skolēni saņēma Daugavpils novada Tūrisma informācijas centra darbinieku sarūpēto uzziņas literatūru par Latgali un kaimiņu novadiem.

Netika aizmirsts arī šīsdienas varonis- krāšņais Mārtiņdienas gailis. Bērni līmēja, zīmēja, krāsoja- rezultātā koši un krāsaini Mārtiņgaiļi rotāja ikvienu svaigi izremontēto sākumskolas klasi. Kopīgā darbā tika pētīti gan šo saulgriežu ticējumi, gan tautasdziesmas, gan pareģots laiks Ziemassvētkiem.

Klasēs izveidotie Latvijas „stūrīši” dod iespēju skolēniem brīvajā laikā lasīt dažādas enciklopēdijas un uzziņas literatūru par mūsu valsti, spēlēt erudītu spēli „Latvija”, atmiņas spēlē trenēt uzmanību un savākt iespējami daudz  kartīšu pārus ar Latvijas skaistākajām vietām. Pateicoties Daugavpils novada TIC darbinieku atsaucībai, bērni   klasēs var pētīt grāmatas un bukletus par Daugavpils, Latgales un kaimiņu novadu skaistākajām vietām, tādējādi paplašinot savu  redzesloku un izraugoties maršrutus saviem nākotnes ceļojumiem pa mūsu valsti.

Latvijas nedēļas sākumā ikviens skolēns saņēma Daugavpils novada domes IP sarūpēto sarkanbaltsarkano lentīti. Ceram, ka ar šo simbolisko lentīti skolēni nesīs Latviju savās sirsniņās ne tikai svētku nedēļā, bet arī visa gada, visas dzīves garumā. Ceram, ka ikviens mazais cilvēkbērns saņems maksimumu zināšanu, cilvēkmīlestības un dzīves gudrības, lai varētu pilnvērtīgi turpināt savas gaitas tā- ar Latviju sirsniņā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *