Saulaina rudens diena Berķenelē

Jaukajā, saulainajā 18.septembra dienā notika Silenes pamatskolas 6.-9.klašu skolēnu ekskursija uz J.Raiņa māju Berķenelē. Gide sāka savu stāstu ar J.Raiņa dzejoli „12 mēneši”. Neparasti mēnešu nosaukumi lika palauzīt galvu, bet kas atminēja savu dzimšanas mēnesi, saņēma ābolu. Pēc tam āboli bija nolikti pie dažiem mākslas objektiem kā dāvanas. Daudzkrāsainajā, burvīgajā dārzā apskatījām mākslas objektus, kuri saistīti ar Jāņa Raiņa bērnību un dzeju. Īpaši iepatikās Zelta zirgs ar spārniem, Mēness meitene, Māla grāmata, Zvans, Saules rats.

Skolēni daudz uzzināja par J.Raiņa ģimeni, par viņa māsām un sievu Aspaziju. Ļoti interesants bija gides stāsts par dzejnieka pirmo mīlestību, par mācībām un valodām, par grūto dzīvi ārzemēs.

Ekskursijas nobeigumā skolēni izteica velmi atbraukt uz Berkeneli vēlreiz, piedalīties radošajās darbnīcās, pārnakšņot, uzzināt vēl vairāk par šo vietu un slaveno rakstnieku.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *