Septembris Lāču pamatskolā

Pavisam nesen sākās silts, skaists, saulains un piedzīvojumu pilns septembris, bet, nu jau ir laiks summēt septembrī paveiktos darbus.

Visās Latvijas skolās septembra sākums saistīts ar Zinību dienu. Zinību diena – tie ir jautri, sengaidītie svētki, kas dzīvi ieved jaunā posmā. Šogad jaunais dzīves posms Lāču pamatskolā sākās 14 jautriem, radošiem, talantīgiem puikām un meitenēm, kurus uztrauktus, pirmo reizi skolas dzīvē ievadīja drošie un pārliecinātie devītklasnieki.

Mēs vienmēr esam priecīgi satikt viesus mūsu skolas sienās. Šoreiz, mūs ar savu klātbūtni iepriecināja Daugavpils novada domes deputāte Oļesja Ņikitina. Deputāte sveica visus klātesošos ar siltiem vārdiem un uzdāvināja pirmklasniekiem brīnišķīgas dāvanas.

Svētku sajūtu radīja skolas koris un ansamblis Zitas Nitišas vadībā. Teātra pulciņa jaunais aktieris Daniils Namestnikovs iepriecināja klātesošus melnā kaķa lomā. Jaunajam mācību gadam Lāču pamatskolā aktīvi gatavojās ne tikai pedagogi un pulciņu vadītāji, bet arī skolēnu parlaments. Parlamenta locekļi, lai iepriecinātu skolasbiedrus izveidoja jautru, tematisku fotozonu. Zinību dienā, šī vieta bija kļuvusi populāra gan bērnu, gan vecāku vidū, visi vēlējās šajā stūrītī nofotogrāfēties.

Svētki beidzās un sākās ikdiena. Mūsu skolā ir radoši pedagogi, kā piemēram, vizuālās mākslas skolotāja Anna Koroļkova. Siltās septembra dienas pamudināta, skolotāja Anna Koroļkova realizēja mācību procesa darbu ārpusskolas un kopā ar audzēkņiem pārvērta balto skolas žogu par greznu mākslas darbu. Tas bija tik aizraujoši, ka mēs varējām attīstīt savas spējas mākslā ārpus skolas sienām.
6. klases skolēni, kopā ar savu aktīvo klases audzinātāju Skaidrīti Kardeli devās mežu ekspedīcijā uz Kalupi. Tur viņi pārvarēja 2 km garu izglītojošu ceļu, uzzināja daudz jauna, strādāja grupās un individuāli, veselīgi un jautri pavadīja laiku.

Septembris atnesa pārmaiņas piektklasnieku dzīvē: jauna klases audzinātāja, jauni pedagogi, jaunas telpas, jauna pieredze un jaunas tradīcijas. Klases audzinātāja Zita Nitiša organizēja klases saliedēšanās pasākumu un kopā ar saviem audzēkņiem devās uz Daugavpili. Vispirms, draudzīgā kompānija pastaigājās pa pilsētu, tad apmeklēja restorānu „Čilli Pica” un devās uz kinoteātri „Silver Screen”, kur noskatījās interesantu filmu „Alfa”. (Pārsteidzošs stāsts par to, kā cilvēks satika savu labāko draugu!)

Mēneša beigās skolēnu parlaments organizēja Miķeļdienai veltītu izstādi „Dārzeņu pārvērtības”. Visas nedēļas garumā, bērni nesa uz skolu interesantus darbus, kas bija izgatavoti no dārzeņiem, augļiem, čiekuriem un ozolzīlēm. Ar katru reizi, mēs vēl vairāk varējām pārliecināties, cik bagāta fantāzija ir bērniem un viņu vecākiem. Skolēnu parlamenta locekļi novērtēja visus darbus un, katram darbam tika piešķirta atbilstoša nominācija. Svinīgajā līnijā parlamenta locekļi pasniedza pateicības un dāvanas visiem izstādes dalībniekiem.

Tas bija interesants, aizraujošs septembris. Paldies visiem, kas organizēja un piedalījās skolas pasākumos!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *