Seržants A. Rudzinskis Vaboles vidusskolā

10.11.2015. pēcpusdienā Vaboles vidusskolas 5. – 12.klases skolēnus un skolotājus vēstures skolotāja I.Ozoliņa un direktores vietniece audzināšanas darbā K. Kucina aicināja uz tikšanos ar Latvijas armijas seržantu Andreju Rudzinski. Karavīrs skolēnus informēja par darba iespējām un gaitām armijā, iepazīstināja skolēnus ar karavīra darba īpatnībām, stāstīja interesantus un pieredzes bagātus stāstus par misijām Afganistānā un citos karstajos punktos, kur ir bijis, kā arī stāstīto papildināja ar vizuālajiem materiāliem. Tā kā Vaboles pagasta poligons ‘’Meža Mackeviči’’ šobrīd ir viens no Artilērijas bataljona mācību teritorijām un vēsturiski pagasts bijis arī viens no 1. pasaules kara notikuma lieciniekiem, tad seržants informēja klātesošos par to, kā būtu jārīkojas atrodot munīcijas.

Pēc lekcijas klātesošie tika informēti par to, ka A. Rudzinskis ir ne tikai Latvijas armijas seržants, bet savulaik, 1991.gadā filmējies arī J.Streiča uzņemtajā filmā pēc J.Klīdzēja romāna ‘’Cilvēka bērns’’ un bijis galvenās lomas atveidotājs – mazais Bonifācijs. Skolēniem bija iespēja A.Rudzinskim jeb Boņukam uzdot jautājumus arī par laiku, kas tika pavadīts filmējoties slavenajā Rīgas kinostudijas filmā.

Sarunas noslēgumā seržants A.Rudzinskis novēlēja jauniešiem izturību, gribasspēku un pacietību ejot uz izvēlēto mērķi!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *