Silenes pamatskolā atzīmēja “Baltijas ceļa” jubileju

1989.gada 23. augustā Latvijas Tautas fronte organizēja akciju „Baltijas ceļš”- 660 km gara dzīvu cilvēku ķēde caur trim Baltijas valstīm, lai atzīmētu 50 gadus, kopš tika noslēgts Molotova – Ribentropa pakts.

Atzīmējot šo svarīgo datumu, Silenes pamatskolā no 15. līdz 19.septembrim tika organizēta „Baltijas ceļam” veltīta nedēļa. Skolas foajē skolēni varēja apskatīt fotoizstādi un iepazīties ar materiāliem, veltītiem šim nozīmīgajam notikumam, palasīt aculiecinieku atmiņas. Katrā klasē tika novadīta klases stunda, kuras laikā, piemēroti skolēnu vecumam, tika stāstīts par „Baltijas ceļa” mērķiem, maršrutu un gaitu, un skolēni veidoja kolāžas vai zīmējumus, veltītus akcijai, gatavoja Latvijas, Lietuvas un Igaunijas karodziņus. 6. – 9. klases skolēni noskatījās dokumentālās filmas par „Baltijas ceļa” gaitu, kas ļāva viņiem labāk izjust akcijas atmosfēru, saprast notikuma nozīmīgumu pasaules mērogā. Nodarbības beigās tika organizēta viktorīna, kurā skolēniem, balstoties uz iegūtajām zināšanām, bija jāatbild uz 10 jautājumiem.

Nedēļas noslēgumā visi skolēni kopā ar skolotājiem un skolas darbiniekiem piedalījās svinīgā līnijā, kuras laikā skanēja dzejoļi, veltīti Latvijai, uzstājās 1.- 5. klašu vokālais ansamblis, bet 9. klašu skolēni lasīja akcijas dalībnieku atmiņu stāstus. Pēc līnijas visi kopā izveidoja savu „Mazo Baltijas ceļu” skolas pagalmā un nodziedāja valsts himnu.

Pasākums palīdzēja skolēniem just sevi piederīgu mūsu valsts vēsturei, lepoties par to, augt par savas zemes patriotiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *