Silenes pamatskolā tika atzīmēta Vispasaules Drošāka interneta diena 2021

Lai rosinātu ikvienu no mums domāt par to, kā mēs katrs rūpējamies par savu drošību internetā, Silenes pamatskolas 1. – 9. klašu skolēni 9. februārī piedalījās Vispasaules Drošāka interneta dienā ar saukli “Drošāks internets sākas ar tevi!”

Drošības riski ir vienādi visur – gan mājās, gan rotaļu laukumā, gan internetā. Tādēļ mums ir nepieciešams attīstīt iemaņas darbā ar informāciju.

Visas dienas garumā piedalījāmies dažādās Latvijas Drošāka interneta centra piedāvātajās aktivitātēs.
Visās vecumgrupās, sākot no plskt. 10:00, konkrētos laikos piedalījāmies (LIVE) Tiešsaistes viktorīnā par drošību internetā un sacenšamies ar citiem dalībniekiem, iepriekš reģistrējoties un izvēloties savu vecuma grupu. Skolēni varēja pārbaudīt sevi, cik viņi ir zinoši jautājumos par interneta izmantošanu, vēsturi, terminiem, drošību un medijpratību.

Skatījāmies īsfilmas „Vaifija interneta alfabēts”, apgūstot tēmas par drošību un pieklājīgu uzvedību internetā, tehnoloģiju lietošanu, kritisko domāšanu un darbu ar informāciju.

Iepazināmies ar Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas rīkoto akciju “Es izvēlos runāt”, kura norisinās no 8. līdz 14. februārim par Bērnu un pusaudžu uzticības tālruni 116111.

Lai cik tas arī nebūtu savādi, ir daudzi cilvēki, kuri nekad neaizmirst aiztaisīt logus un aizslēgt mājas durvis, tomēr interneta vidē šī piesardzība pazūd kā nebijusi. Daudzi rīkojas bezatbildīgi un nolaidīgi. Būsim modri savās gaitās interneta vidē!

Šogad šī diena notika attālināti, bet mēs, kā jau ir ierasts, atrodam veidu, kā būt kopā un rīkot pasākumus citādāk.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *