Silenes pamatskola uzvarēja projektā “Pētīsim un izzināsim Latvijas vēsturi”

Silenes pamatskola pirmo gadu piedalījās un ieguva 400 EURO atbalstu ekskursiju projektu konkursā “Pētīsim un izzināsim Latvijas vēsturi”. Konkursu organizēja nodibinājums „Vītolu fonds”, bet par projekta mecenāti uzstājās Monreālas Latviešu sabiedriskā centrs.

Ekskursijas mērķis ir padziļināt skolēnu zināšanas par Latgales vēsturi 13.-20.gs. un apgūt trīs senču  dzīves likumus: nepelnīt iztiku no pirkšanas un pārdošanas, iztikt ar to, cik spēj nopelnīt, neveidot uzkrājumus, nekrāt mantu, bet zināšanas un prasmes.

Visas ekskursijas objekti ir saistīti ar vēstures tēmu apgūšanas procesu.

Vairākos ekskursijas laikā apskatāmos objektos skolēni padziļinās zināšanas mācību tēmās „Saimniecība un dzīvesveids Latvijas teritorijā” un „Kultūras dzīve Latgalē”, jo iepazīsies ar arodiem, ar kuriem nodarbojās zemnieku dzimtas Latgalē: podnieki, audēji, skroderii. Viņiem būs iespēja pašiem pamācīties pīt pastalas, izgriezt stabuli, veidot sīkplastikas figūras. Tādējādi skolēni uzzinās latgaliskās sadzīves tradīcijas, kā arī pagaršos Latgales tradicionālos ēdienus. Maltas vēstures muzeja apmeklējums palīdzēs skolēniem apgūt tēmas „Zemnieki Latgalē”  un „Iedzīvotāju kārtas”, bet Rēzeknē un Ludzā skolēni iepazīsies ar pilsdrupām, kuras ir ļoti maz saglabājušās Latgalē, kas palīdzēs viņiem apgūt tēmu „Livonijas ordeņa valsts”.

Dagdas Vissvētās Trīsvienības Romas katoļu baznīcas apmeklējums ir saistīts ar tēmām „Dzīve Latgalē pēc dzimtbūšanas atcelšanas” un „Inflantija 17.gs.”

Ekskursijā piedalīsies divdesmit četri 5.-8. klašu skolēni. Par projekta sagatavošanu vēstures skolotājai Sofija Mole tika apbalvota ar pateicības rakstu.

Silenes pamatskolas kolektīvs, pateicīgs projekta organizatoram un mecenātam par iespēju dziļāk izpētīt mūsu dzimtenes vēsturi un atklāt tās nezināmās lappuses.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *