Silenes pamatskola veiksmīgi realizēja projektu „Brīvais laiks kopā ar mums”

Silenes pamatskola Daugavpils novada projektu konkursa „Kopā būt!” ietvaros veiksmīgi realizēja projektu „Brīvais laiks kopā ar mums”. Projekta kopējais finansējums EUR 792,00. Projektā piedalījās 1.-5. klašu skolēni, vecāki, skolotāji.

Projekta mērķis ir attīstīt bērnu radošo domāšanu un pašizpausmes iespējas, veidot izpratni par teātri, sekmēt dialogu starp skolu, vecākiem, skolēniem, iemācīt lietderīgi un interesanti pavadīt savu brīvo laiku, palīdzēt iesaistīties sabiedriskajās aktivitātēs, pilnveidot savas zināšanas un prasmes, atrast domubiedrus un realizēt idejas.

Projekta ietvaros tika iegādāti radošās darbnīcas „Lelles izgatavošana” materiāli, pašu skolotāju un vecāku spēkiem izgatavotas  lelles un leļļu teātra aprīkojums.

Projekta rezultātā tika izveidots leļļu teātra pulciņš no 1.-5. klašu skolēniem. Pulciņu vada sākumskolas skolotāja Inga Miezite. Leļļu teātris veicina izglītotas, radošas un vienotas sabiedrības veidošanos, piedāvājot daudzveidīgu, laikmetam atbilstošu repertuāru bērniem, izmantojot gan tradicionālas, gan inovatīvas leļļu mākslas tehnikas, nodrošina leļļu mākslas tradīciju saglabāšanu. Nodarbības nodrošinās iespēju ikvienam bērnam izglītoties, attīstīt savus talantus un spējas radošā un draudzīgā gaisotnē.

Leļļu teātra repertuārā tiks iekļautas latviešu un pasaules skaistākās pasakas, izrādes ar bērnu iemīļotajiem literārajiem varoņiem. Bet 23. oktobrī notika leļļu teātra pirmizrāde „Zaķīšu pirtiņa” ar Viļa Plūdoņa dzejoļa vārdiem un Imanta Kalniņa mūziku, kur skatītāji varēja apskatīt un atpazīt „Zaķīšu pirtiņas” varoņus, iepazīties ar gatavajām roku lellēm un piedalīties jautājumu konkursā, kas saistīts ar leļļu teātri.

Teātra skatītājiem arī turpmāk pavērsies iespēja apmeklēt interesantas, aizraujošas un izglītojošas izrādes.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *