Skaistumkopšanas līdzekļu pagatavošanas meistarklase Špoģu vidusskolā

Špoģu vidusskolā 5.decembrī programmas Latvijas skolas somas ietvaros notika pirts rituāla un augu praktiskās pielietošanas meistarklase skolēniem. Meistarklasi vadīja un savā pieredzē dalījās veselīga dzīvesveida veicinātāja un praktiskās pēršanās speciāliste Dzintra Abarone. Meistarklases tēma “Pirts skrubīšu pagatavošana un pielietošana”. Meistarklases sākumā skolēniem tika izstāstīts par ādas kopšanas paņēmieniem un nozīmi, kas ir skrubīši, kāpēc tos lieto un kā ir iespējams pašiem pagatavot kvalitatīvu un dabisku pirts skrubi. Skolēni uzzināja, ka skrubja galvenais uzdevums ir atmirušās ādas noņemšana, poru atvēršana, netraumējot veselo ādu. Pirtniece izstāstīja, ka vārds skrubis ir anglisks un latviešu valodā to labāk būtu saukt par ”berzīti”, jo vistiešākā vārda nozīmē ar to berž ādu, veicinot tās attīrīšanu un labsajūtu. Jaunieši ar interesi iepazina dažādus augus, salīdzināja to aromātus un izvērtēja, kurš aromāts visvairāk patīk. Meistarklases vadītāja dalījās pieredzē par augu ievākšanu, žāvēšanu un smalcināšanu, kā arī citu dabisku produktu izmantošanu skrubīšu pagatavošanai.

Pēc pirtnieces emocionālās teorijas stāstījuma visi meistarklases dalībnieki sāka eksperimentēt ar krāsu un smaržu dažādību praktiski pagatavojot sev tīkamo aromātu skrubīšus. Pirtniece demonstrēja arī kā pagatavot Ziemassvētku aromāta mazgāšanas līdzekli. Visiem tika piedāvāta iespēja iepakot izveidoto skrubīti līdzpaņemšanai par prieku sev vai sarūpējot dāvanu saviem tuviniekiem.

Paldies pirtniecei Dzintrai Abaronei par aizraujošo stāstījumu un iegūtajām prasmēm skaistumkopšanas līdzekļu pagatavošanā!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *